GEÇTİ BOR'UN PAZARI..

 Tarihler dün 23 Haziran 2021'i gösteriyordu, 23 Haziran İstanbul seçimleri'nin yıl dönümü olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve CHP  İstanbul İl Başkanlığı tarafından 39 ilçe de eş zamanlı etkinlik ve parti ziyaretleri düzenlendi. 
 
Eee tabi ki çok doğal bunların olması, buraya kadar bir sorun yok elbette. 


Halkın tepkisini toplayan olay ise Silivri ölçeğinde yaşandı, sabah saatlerinde CHP ilçe binasında parti yöneticileri, meclis üyeleri ve il yönetiminden gelen isimlerle kahvaltıda bir araya gelinmesi ve bu organizyasyona eski belediye başkanı Özcan Işıklar'ın da katılması bazı meclis üyeleri ve yöneticilerde soğuk duş etkisi yarattı. 


Daha da ileriye gideyim bir kaç meclis üyesi ilçe yönetimine giderek; 

 '' Özcan Işıkların burada ne işi var'' diyerek tepki gösterdikleri haber kaynaklarımdan bana ulaşan bilgiler arasında.

Öyle yaaa, iki dönem belediye başkanlığı yapmış '' Dağların karı da eteğindeki taşlarıda benim''  edasıyla kibir denizinde boğulan, sokakta esnafa yada vatandaşa selam vermekten korkan Özcan Işıklar seçim kaybetmekle kalmamış,  silivriyi de 6/7 bin oyu olan MHP ye kaptırmış, partilileri küstürmüş hemde seçmenin oyunu kaybetmiş biri. 


Şuan da partide sıradan bir üyeden başka bir vasfı olmayan birinin tekrar sahalara çıkmasının başka bir manası vardır diye düşünüyorum. 


Yenilen pehlivan güreşe doymaz derler, Işıklar yeniden aday adayı olacağım diyerek bu aralar nabız yoklama turlarında. 
Burada olan ilçe başkanı Berker Esene oldu, Özcan Işıkların geleceginden haberdar olamayan Esen, davetsiz gelen konuğa git diyemezdi.


Dün bu konuyla alakalı bir çok tepki telefonu aldım, herkes çok kızgın. 


Eski ilçe başkanı Suna Göçengil 2019 seçimlerinde nasıl ki Özcan Işıkları aday yaptırabilmek için elinden tutup sürekli Ankaraya götürdü şimdi aynısını silivride yapmaya çalışıyor. 


Hatırlarsanız CHP seçim kaybetmiş ilçe başkanını ödüllendirir gibi il yönetimine almışlardı. İl yönetiminde olması hasebiyle de Özcan Işıklar'a aklı sıra yol vermeye çalışıyor. 

Suna hanım ! 

Eskilerin bir lafı vardır

 '' Geçti bor'un pazarı sür eşşeği Niğdeye'' Silivride de Özcan Işıkların devri kapandı, çok üzgünüm ama ne parti içinde nede halk da bir karşılığı yok artık. 


Zamanında Işıkların yaptıgı gibi  gözünüzü kulağınızı sokağın sesine  yine kapatırsanız bu kez daha büyük bir enkazın altında kalırsınız benden söylemesi.


Dün Işıkların parti programına katılması hem parti içinde huzursuzluk yarattı hemde hala Işıklara kızgın olanların partiye tepkisi ortaya çıktı.


 Bu olay Silivri Chp ye eksi yazdı, insanların kafasında oluşan Berker Esen ve Özcan Işıklar İttifakı sanki doğruymuş gibi bir görüntü verdi. 


 Ben çok iyi biliyorum ki Berker Esen ilçe başkanlığı koltuğuna Özcan Işıkların bütün engellemelerine ve tepkisine rağmen mücadele ederek geldi.


Önümüzdeki dönem kimler adaylık yarışında olur bilemem ama görünen o ki Işıklar da hala bir umut var '' belki tekrar aday olabilirim'' hayalleri kuruyor. Bu yüzden dir ki uzun zamandır günah çıkartma turlarında ve kendi hatasını eski ekibine yükleyerek '' beni ekibim yanılttı'' diyerek neredeyse ''kandırıldım'' diyecek modunda.


Siyaset bilimleri okumuş biri olarak ve siyaseti yakından takip eden bir gazeteci olarak şunu net olarak ifade edebilirim ki  ne Suna Göçengil den nede Özcan Işıklardan Silivriye artık hayır gelmez. Bu durumun ilçe yönetimi de farkında, partililer de farkında, seçmende farkında.


Haydi genç kardeşlerim siyasette önünüz açık biraz cesaretle olmaz denileni oldurun ve Ekrem İmamoğlunun dediği gibi '' Gençliğimiz var heyecanımız var'' moddosuyla adaylık için yola çıkın.

YORUM EKLE

banner148

banner132