FRANSIZ KALMAK

Fransa’nın Nice kentinde Bastille kutlamaları esnasında gerçekleşen terör eylemini ilk duyduğumda gerçekten çok hüzünlendim, çünkü neredeyse 35 senedir terörle mücadele eden ülkemizde acının ne derece olduğunu anlayabiliyorum. 

Terör hangi kıtada hangi yerde olursa olsun acımasızdır ve şiddetle lanetliyorum…  

Ölenlerin hangi din hangi dil hangi ırk olduğunun benim için bir önemi yok orada ölenler sonuçta insandır. İnsana duyulan saygı ile başlar her şey bana göre.

 Şunu belirtmeden geçmek istemiyorum hiç bir kutsal kitapta da insan öldürmenin yeri yoktur. Bu eylemleri gerçekleştiren beyinleri anlamak mümkün değil olmayacakta.

Bu terör eylemlerini gerçekleştirenlerde tek görebildiğim ‘’Allah için bunu yaptık ‘’ demeleri. 

Kutsal kitapların hangisinde var böyle bir şey sorarım sizlere de ? 

Yok bulamazsınız böyle bir cümle bile.
Kendi çıkarları ve kazançları uğruna dinleri kullanan insanların ( Buna son din İslamiyet de dahil ) aldıkları vebalı ben düşünmek bile istemiyorum. 

Şuan ki aslında en çok üzüldüğüm nokta ise Avrupa’ ya karşı yine İslamiyetin kötü gösterilmiş olması. 
Bizim dinimizde insan öldürmek yok bizimde dinimizde insana saygı ,sevgi ve hoşgörü mevcut. Bizler bunu anlatamasak da.

Terörün dini imanı yok artık bunu çok iyi biliyoruz hepimiz. Gel gelelim engelleyemediğimiz ise terörden para kazanıp ticaret yapanlar. 

Oh olsun manasında söylemiyorum bunu yanlış anlaşılmasın ama Fransa yıllarca bu terör örgütlerine destek verip ticaret yapmadımı ? 

Her türlü yardım ve yataklığı yasa dışı örgütlere sağlamadımı ? 

Belki bunu belgeli bir şekilde sunamıyoruz fakat tüm dünyada bilinen gerçekler mevcut. Fransa  yaptıklarının bedelini kendi masum vatandaşlarına ödetmiş oldu. 

Yıllarca terör örgütlerine destek sağlayıp ve onlarla ilgili her türlü ticari ilişkileri kurup finansçısı olan ülke, sattığı silahların kendisine çevrilmesi ile yasa boğuldu. Bir nevi Fransa kendi ayağına sıkmış oldu.

Şimdi olacakları sıralayalım isterseniz hep birlikte; Öncelikle tüm dünya Ülkeleri taziye için sıraya girecek buna bizde dahil olmak üzere. 

Sonrasında eylemler protestolar yapılacak buna bizde dahil. Sonra herkes Fransız olacak buna bizde dahil. Geçen sefer olduğu gibi dünya liderleri yine toplanıp  Fransa ‘ya da gidebilir buda ihtimaller arasında ve yine buna bizimkilerde dahil. 

 3 bilemediniz 5 ay sonra her şey unutulur gider yine dünya liderleri kendi işlerine ticaretlerine bakarlar,buna bizimkilerde dahil. Haa birde unutmadan Facebook profil fotoğrafları Fransız bayrakları ile donatılmalı buna da bizimkiler dahil.

Gelelim ülkemizdeki  gerçeklere; geçmişe çok dönmemize gerek yok.Yakın çok yakın bir tarihten başlayalım. 
7 Haziran 2015 ten bu yana Asker,Polis ve korucu olarak görev yapanlar sivil halk hariç olmak üzere şehit sayımız 500 ün üzerinde. 

Söylemesi kolay diyeceğim ama bu rakımı telafuz etmek bile zor. Eğer sorumlu arasanız ise sorumlu yoktur bizim ülkemizde çünkü ölen ölmüştür bir kere. 

O yüzden de sorumlu olmaya da gerek yoktur. Bir kaç ay sonra unutulur gider zaten.

 Hiçbir dünya devleti bu durumu görmez hatta bırakın dünya devletlerini kendi halkımız bile görmez.Bombalı eylemler sonrası köprü başında halay çekmek daha cezp edici gelir. 

Alışmıştır bizim halkımız şehide cenazeye tepki göstermek yerine yol yaptı diye halay çekmek daha mantıklı gelir.

Köprüyü de dini bayramlarda bedava olduğu zaman geçebilir ancak.

Ülkede bu kadar şehit,evlat,can gitmişken Fransa da yaşananlara daha çok üzülür.

Gel de anla şimdi bu insanları.

 Dünyaca ünlü olmasa da ülkemizde çok ünlü olan bir deyim vardır ’’Fransız kalmak’’ diye. Ülkemizde ve dünyada teröre karşı ticari ilişkilerini ve bağlarını çok sıkı kurup başka ülkelerde yaşananlara ‘’ Fransız kalanlar ‘’ bugün Fransızlar oldu.

Yok olup giden ise yine insanlık oldu. Üzülen yine bizler olduk.

Mutlu huzurlu bir hafta geçirmeniz dileğiyle...   
YORUM EKLE

banner148

banner132