ERDOĞAN'IN KADAVRA DEDİĞİ

 Chp lideri Kılıçdaroğlu'nun aylar önce başlattığı Adalet yürüyüşü bu ülkede yaşayan her bireyin kalbinin tam ortasına cansuyu damlası olarak düştü.

Adalet kurultayı'nı Gelibolu da günlerce takip eden gazeteciler arasındaydım ve ikinci damla Adalet kurultayı oldu. Chp bunun devamını getirmeliydi diye düşünenlerdenim aslında, ama ülke gündemi her gün çarkıfelek misali fır dönüyor. Gündeme yetişmeye çalışan Chp Adalet çalışmalarına ara verdi sanırım.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın  CHP siyasi kadavra oldu söylemlerine takıldım bu hafta.

Bırakın biz gazetecileri, normal vatandaşlar bile Tayyip Erdoğana hangi sıfatla hitap edecegi konusunda korku ve endişe içindeler.
 
Ak Parti Başkanı Erdoğan mı!  Yoksa Cumhurbaşkanı Erdoğan mı! 

Cumhurbaşkanımız meydanlara devleti temsilen çıkıyor, mikrofonu eline aldımı bir anda Ak Parti Genel Başkanı gömleğini giyiveriyor ve başlıyor ana muhalefet partisini yerden yere vurmaya.

Geçtiğimiz günlerde Manisa da Ak Parti'nin İl Danışma Meclis toplantısına katıldı, Manisa'ya kadar giderken Cumhurbaşkanı olarak gitti, yüzlerce devlet koruması, devletin verdiği makam arabaları vs. yani her türlü devlet imkanını sonuna kadar kullanan Erdoğan, bu imkanları kullanarak saniyeler içinde bir anda Ak Parti Genel Başkanı moduna geçebiliyor.

Manisa da yaptığı konuşmada ''CHP Siyasi Kadavradır'' cümlelerini ne bu ülkenin Cumhurbaşkanı olarak nede Ak Parti Genel Başkanı olarak kendisine yakıştıramadım. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP’nin mevcut yönetiminin içler acısı bir hale geldiğini belirterek, “DHKP-C’den bölücü terör örgüne kadar çiçek atmadıkları, koruyup kollamadıkları hiç bir illegal yapı kalmamıştır. Atatürk partisi iddiasındaki CHP, bugün Pensilvanya’nın partisi haline dönüşmüştür. Bu gün CHP siyasetin tükenmiş bir partisi olarak adeta siyasi kadavra haline gelmiştir” dedi. 


Sayın Cumhurbaşkanına ( yada Ak Parti Genel Başkanı mı demeliyim) bu ülkede yaşayan bir vatandaş bir seçmen olarak soruyorum;

Chp Ergenekon ve Balyoz davalarında yanlış yapıyorsunuz, kandırılıyorsunuz dediği için mi siyasi kadavra oldu.

Chp ''Bu ülke'nin namusudur'' dediği kozmik odada ki sırları Fetöcülere verdiğinizde ''yapmayın bu hatayı'' diye bas-bas bağırdığı için mi siyasi kadavra oldu.

Chp yıllarca cemaat yapılanmalarına ve yolsuzluklara dikkat çekerek TBMM de her defasında soru önergeleri vererek araştırılsın dediğinde ve sizler bunu oy çoklugu ile red ettiğiniz için mi siyasi kadavra oldu.

Chp yıllardır eğitimi yap-boz tahtasına çevirdiniz bu ülkenin geleceği ve çocuklarımızın geleceği ile oynamayın dediği için mi siyasi kadavra oldu.

Chp sizin Milli irade (sözde) söylemlerinize karşı tutuklu Milletvekilleri, Gazeteciler, Yazarlar, Aydınlar, Bilim insanlarına Adalet aradığı için mi siyasi kadavra oldu.

Chp yıllardır başta istanbul olmak üzere Türkiye'yi emlak ve inşaat rantına çevirmenize karşı mücadele ettiği için mi siyasi kadavra oldu.

Chp 15 Temmuz darbe girişimi ve sonrasında bu ülkenin bekaası için Fetö terör örgütüne karşı Ak Parti hükümetine destek verdiği için mi siyasi kadavra oldu.

Chp yıllarca gülen cemaatine Fetö diyerek sizi uyardığı ve siz her defasında ''hoca efendi hazretleri'' ''beraber yürüdük biz bu yollarda'' ''Okyanus ötesine selam olsun'' dediğiniz için mi siyasi kadavra oldu.

Chp, sizin kendi beyanatınız olan '' ne istedinizde vermedik'' söylemlerinize ''neler verdiniz'' diye sorduğu için mi siyasi kadavra oldu.

Chp Demokrasi ve Adalet dedikçe siz insanları ötekileştirip benim %50 'im, Kürt kökenli vatandaşım, Alevi kökenli vatandaşım diyerek bu milleti ayrıştırmadığı için mi siyasi kadavra oldu.

Chp 17 Aralık'a kadar, yargı imamlarına, emniyet imamlarına, MİT imamlarına TSK imamlarına neden göz yumdunuz diye sorduğu için mi siyasi kadavra oldu. 

Chp yi, böl parçala yönet mantığı ile dağıtamadığınız için mi siyasi kadavra oldu. 

Chp, '' iki ayyaş'' dediğiniz ve bu ülkenin kurucu lideri daimi Başkomutanı olan Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün kurduğu parti olarak gördüğünüz için mi siyasi kadavra oldu.

Cumhuriyet Halk Partisi bu ülkenin geçmişidir, bu ülkenin en köklü siyasi partisidir, bu ülkenin demokrasi ve adalet  konusunda sigortasıdır, gençlerin ve gelecegin garantisidir. 

Sayın Cumhurbaşkanım, siz Cumhurun başı olarak bir siyasi partinin lideri olarak kelimelerinizi daha özenle seçip konuşmanız gerekir.

Ayrıştırıcı değil birleştirici olmanız gerekir, toplumun %80 'i sizden korkarak bir hayat sürüyor, gençler gelecege umutla bakamadan büyüyor.

Demem o ki hiç kimse Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal olamaz ama enazından onun bize açtığı yolda yürüyebiliriz.

***
Kasım ayını çocukluğumdan beri hiç sevemedim, hele de 10 Kasım Atamız'ın ölüm yıl dönümünde içimi bir ürperti kaplıyor. Atamıza olan sevgim Vatan ve Bayrak sevgisi kadar büyük içimde, onu sevmem için görmem gerekmedi, o'nun bu vatan için bu millet için yaptığı fedakarlıklara nekadar teşekkür etsek az kalır.

Laik, demokratik bir hukuk devleti olan Türkiye Cumhuriyetini bize emanet etmesi en büyük değerlerimizden ve miraslarımızdandır.

Atam, her geçen yıl bize bıraktığın emanet ve değerlerin kıymetini biraz daha anlayarak ve bunun bilincini çocuğuma öğreterek Cumhuriyete sahip çıkmaya çalışıyorum. Seni ölümünün 79. yılında gururla, minnetle ve şükranla anıyorum. 

Olmasaydınız olmazdık..


YORUM EKLE

banner148

banner132