ELEŞTİRİ.

 Sosyal medyayı icat edenden  Allah razı olsun, ne anlatmak istersen oturduğun yerden bir yazıyorsun, bir paylaşım yapıyorsun taaa dünyanın öbür ucundan bile üzerine alınanlar oluyor. 

100 Yılın icadı desek biraz fazla olur,teknolojinin son noktası desek yalan olur kim bilir neler çıkacak neler göreceğiz daha.

Büyük nimet; çünkü yazılarımızı gazetemizden takip edenlerin dışında internetten de çok okuyup takip edenler olduğunu görüyorum. Teşekkür edip güzel dileklerini iletenlere bende buradan teşekkürlerimi iletiyorum. 

Eskiden böylemiydi halbuki kim kime küs kim kiminle konuşmuyor Silivri de ne var ne yok bilemezdik 3 kişi 5 kişi bilirdi şimdi sosyal medya takipçin kadar haber kaynağın var demektir. 

Hiç tarzım değil ama bu yazımızda Silivri ve siyasetten bahsetmem gerekiyor sizlere. Silivri’nin yerlisi olarak dile getirmek istediğim noktalar var.

Zor aslında Silivri de yaşamak ama güzel ! Şimdi diyeceksiniz ki ‘’ neden zor ? ‘’  Hemen açıklamaya başlayalım o vakit ; 

Büyüdü, büyüyecek, büyüyor dediğimiz Silivrimizin aslında ne kadar küçük olduğu beni şaşırtıyor, çünkü bölgemizdeki ileri gelenler siyasetçiler, gazeteciler, dernek başkanları olsun bir çok kişi sadece kişileri eleştirir durumda.

Biriside çıkıp demiyor ki şu projenin veyahut da bu fikrin şurası yanlış, burası eğri yada şöyle doğru böyle güzel. Yok! İlla kişileri eleştiriceğiz. 

Kişileri eleştirmenin dar düşünceden ve sadece gündelik reklamdan başka bir şey getirmediğini anladıklarında belki de çok geç olacak. Geç olacak dememin sebebi kişiler unutulur gider. Eleştirdikleri kişiler unutulunca eleştirenler de unutulur gider.

 Ortaya konan bir projeyi daha güzelleştirmek adına yapılan yorumlar eleştiriler kalıcıdır.   Siyasetten örnekler verecek olursak. Ak Parti İlçe başkanı Sayın Rıfat Kutlu ve ekibi İ.B.B. Başkanı sayın Kadir Topbaş Silivri’ye geldiğinde bunca zaman yerden yere vurdukları’’ şöyle olmaz böyle işe yaramaz’’ dedikleri Türam’a gittiklerinde etrafı incelerken şaşıp kaldılar. 

Kimse kusura bakmasın Sayın Özcan Işıklar o gün 3-0 öne geçti. Bir şeyleri birilerini eleştirmeden yorum yapmadan önce kendi gözlerinizle görün sonrada vicdanınız gerçekten el veriyorsa eleştirin.

Madem işiniz hizmet Silivri de yapılan projelere destek olun parti kişi gözetmeksizin, madem işiniz hizmet el ele verin Silivri için bir şeyler yapın vatandaşın gözü kulağı olun. 

Seçimden seçime gittiğiniz köyleri bir dolaşın ne anlatacaklar acaba sizlere ? Bir sorun bakalım… Bu satırlara kadar okuyanlar belki de diyecekler ki Belediye Başkanı Özcan Işıkları savunuyor… 

Eğriye eğri, doğruya doğru demektir benim işim. Belediye başkanımız Özcan Işıkları projelerini eleştirir yorum yaparım özel hayatı ne beni nede bir başkasını ilgilendirir. 

Kimsenin dört dörtlük olmadığı gibi Belediye Başkanımızın da hataları vardır elbet.  

Belki şuan farkında değildir  Belediye başkanımız ama benim göre bildiğim halkından çok uzaklaştığıdır ve hala yerine getirmediği eski belediyenin yerine yapacağı katlı otopark ortada yok.  

Anlatılacak çok şey var elbet fakat yazımın başında da dediğim gibi benim tarzım değil Silivri’yi eleştirmek.

Zor aslında Silivri de yaşamak ama güzel! 

Demiştim ya şimdi güzel kısmından bahsedelim azıcık, Silivri sahiline bir çıkarsınız hangi partili olursa olsun hangi düşünceyi savunuyorsa savunsun  dosttur herkes birbirine, ne selamını eksik eder ne merhabasını, halini hatırını sormadan geçmez kimse kimsenin yanından.

Hepimizin Silivride gülüp eğlendiği, hüzünlenip ağladığı bir yer;  iyi ya da kötü anıları vardır.  Vazgeçemeyiz bir birimizden çünkü biliriz ki birimiz olmasak diğerimiz eksiktir.  

Mutlu huzurlu bir hafta geçirmeniz dileğiyle… Silivri’de yaşamak güzeldir güzel… :)

YORUM EKLE

banner148

banner132