SİAD 2018 YILININ SON “ÇAYIN YANINDA SİMİT” TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ

Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği tarafından gerçekleştirilen toplantıyı Megra Bilişim Entegrasyon ve Otomasyon Hizmetleri Genel Müdürü Metin Çelik ağırladı.

SİAD 2018 YILININ SON “ÇAYIN YANINDA SİMİT” TOPLANTISINI GERÇEKLEŞTİRDİ
 Silivri Sanayici ve İş Adamları Derneği 2018 yılının son toplantısını dün gerçekleştirdi. SİAD Başkanı Hakan Kocabaş’ın önderliğinde gerçekleşen Çayın Yanında Simit toplantısının konuğu, üretimde performans arttırıcı yöntemler hakkında özel çalışmaları olan Megra Bilişim Otomasyondan Metin Çelik oldu. Metin Çelik üretim ve verim takibi, gerçek zamanlı izleme ve müdahale, karar mekanizması yönetimi, grafiksel raporlama, üretim planlama, process iyileştirme ve sistemin kazançları konu başlıkları altında bilgi verdi.


Çelik,  sistemin avantajlarından ve hizmetlerinden bahsetti. Üretim, Verim takibi, Gerçek zamanlı izleme ve müdahale, Karar Mekanizması yönetimi, grafiksel raporlar, üretim planlama, process iyileştirme, sistemin kazançları ile ilgili bilgi verdi.

 
Metin Çelik sistemin avantajlarını ise şöyle sıraladı; “Üretime anlık müdahale etme, üretim kalitesini arttırma, personel verimini arttırma, makine kullanım performansını izleme, zaman kullanım performansını izleme, birim zamanı iyi kullanma özelliğiyle üretim maliyetini düşürme, grafik ve raporlama modülü sayesinde karar/destek ve yatırım maliyetlerine yön verme, dünyanın neresinde olursanız olun ordaymış gibi takip etme ve müdahale de bulunma, birden fazla iş yerinizin olması durumunda tüm iş yerlerinizi tek bir yerden izleme, müdahale etme, raporlama, processlerde gördüğümüz aksaklıkları size rapor edeceğimiz için işletme körlüğünden olabildiğince kaçma, kısa sürede otomasyon yatırım maliyetinizi size geriye kazandırma ve kar elde etmenizi sağlama, geriye dönük uzun vadeli verilerinizin kayıt altında tutulmasından dolayı, haftalık, aylık, yıllık veya dönemsel analizler almanızı sağlamak, Excel, PDF gibi dışarıya bilgi aktarımı nın gerçekleştirilmesi, gelişmiş yetkilendirme sayesinde kişi, bölüm bazında izleme ve müdahale etme yetkisinin verilmesi özelliği gibi hizmetlerimiz vardır”

Sunumun gerçekleşmesinin ardından SİAD Başkanı Hakan Kocabaş ve Üyelerin sorularını yanıtlayan Çelik’e ziyaretlerinden dolayı teşekkür edildi.


 

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132