EKİNİ HARMANDA YİĞİDİ MEYDANDA GÖRECEĞİZ

 Volkan Yılmaz Belediye Başkanı olalı yaklaşık 10 ay olmuş.


Haberler de ve sosyal medya hesaplarından Volkan Yılmaz'ı her gördüğümde aklıma eskilerin bir lafı geliyor '' Ekin'i harmanda yiğidi meydan da görürsün''.

Çoook büyük iddialarla gelen Yılmaz şuana kadar Özcan Işıklardan farklı olarak yaptığı tek şey sokakta ve halka dokunuyor olması. Bazılarınız yeterli görebilir '' olsun halimizi hatırımızı sorsun yeter'' de diye bilirsiniz. Ama talip olduğu ve görev yaptığı makam maalesef ki halka dokunmanın, onlarla sohbet etmenin ötesinde sorumluluğu olan, hizmet bekleyenlerin yetki verdiği bir koltuk.

Pek tabii ki Volkan Yılmaz'ın bu sorumluluklarının ve görevinin ağırlığının farkında olduğuna eminim. İlk yıl kimse zaten sayın Yılmaz'dan sihirli değnekle mucizeler yaratmasını beklemiyor. Halkın içinde olması herkesle iletişim kurması taktire şayan hareketler peki yeterli mi tabi ki değil.

Ama handikaplarından kurtulmadıkça 1 yanlış 5 doğruyu götürür pozisyonuna düşecektir. Öncelikli olarak egolarından kurtulması gerekiyor, eleştiriye açık olması gerekiyor, basından kaçmaması gerekiyor. Göreve geldiği günden beri basınla bir araya gelerek bir toplantı yapmadı (sucuk ekmek partisini saymazsak)

:)

Sayın Yılmazın ivedi şekilde belediye içinde ki yetki karmaşasından kurtulması gerekiyor...

Zaman zaman bazı gazeteci arkadaşlarım bunun sitemli konuşmasını da yapmıyor değiliz hani.

Gelelim Yılmazın vaadlerinde ki hizmet yarışına; başta da dediğim gibi kimse Volkan Yılmazın sihirli değnekle Silivri de mucizeler yaratmasını beklemiyor ama beklentileri de hayal kırıklığına uğratmaması gerekiyor.

Sayın Yılmaz size nacizhane önerim her devrin her dönemin adamı olan kişilere çokta itibar etmemeniz,yanınızda da barındırmayınız zira Özcan Işıkların başına ne geldiyse bu ayakçı takımı yüzünden geldi.

''bravo başkan, y
ürü be başkan, arkandayız başkan, başkana laf söyleyen bizi bulur karşısında'' laflarını Özcan Işıklar döneminden aşina olmuşluğumuz vardır.

Siz, size duymak istediklerinizi görmek istediklerinizi söyleyecek kişilere ihtiyaç duymayın çünkü yaptığınız iyi ve güzel şeyleri zaten biliyor ve bununla da gurur duyuyorsunuz. Size çizilen pembe tablolara kanar sanız gelişiniz Mehter Marşı gidişiniz İzmir Marşı ile olur.

Amaaa eksikleri yanlış ve hataları size dürüstçe söyleyecek yeri geldiğinde size '' burada hatalısın yanlış yapıyorsun'' diyecek, bir dost gibi uyaracak kişiler olsun yanınızda. 

Bir süredir size dostça uyarıda bulunanların yanınızdan uzaklaştığını üzülerek görmekteyiz.

 ''Eeee tabi milletin ağzı torba değil ki büzesin'' diyeceğim tutuyor, ama kamuoyunda sizin hakkınızda konuşulanlar aklıma geldikçe ''banane '' diyerek susuyorum.

Önünüz de yaklaşık 4 yıl gibi bir süre var, çok renkli bir meclisle berabersiniz,CHP lisi, MHP lisi, AKP lisi, İYİ partilisi, her renkten ortaya karışık bir meclisiniz var.

Zamanım oldukça meclis toplantılarınızı internetten izliyorum, ben ne dersem o olur edasıyla yaptığınız konuşmalar küçük gülüşmelere neden olsa da muhalefet partisi CHP ye olan tavrınız kısmen su götürür cinsten değil.

CHP meclis gurubuna  aba altından sopa g
östermeniz duruşunuza yakışmasa da, hepimizin beklentisi şu yönde; varsa bir usulsüzlük çıkar kamuoyu'nun önüne geçmişte yapılmış yanlışları ''dan dan dan ''diye sıralarsınız.

Haaa yok ben bunu yapmam diyorsanız da çocuğa parmak sallar gibi  ''hıım bak sizin döneminizde ki şeyleri söylerim'' imalarından vazgeçeceksiniz.

Çünkü dışarıda ki bazı Mhp li ve Ak Partili insanlar şunu demeye başladı.

'' Özcan yurt dışına giderdi ama yinede belediye çalışmalarını aksatmazdı yapılacak hizmeti de yapardı, Volkan burada ama gezmekten başka bir şey yapmıyor'' söylemlerini yok etmek zorundasınız.

Siz birilerinin yada belli kesimin sizden beklentilerini değil halkın beklentilerini ön plana almak zorundasınız kanımca.

Seçimlerde vaad ettikleriniz hayata nasıl ve ne zaman geçer bilemeyiz ama umarım herkesi bir umut ve beklenti içine hapsedip hayal kırıklıklarına sebebiyet vermezsiniz, zira sizde biliyorsunuz ki 5 bin oyu olan MHP seçmeniyle bu seçimi kazanmadınız, toplumun her kesiminden insanların oylarıyla seçilmiş bir başkan olarak, görev ve sorumluluklarınızın farkında olarak hareket edeceğinize inanmak istiyoruz.

Silivri size inandı güvendi ve size yetki vererek Şehri emin tayin etti, umuyorum ki bu güveni ve sorumluluğu ''ben yaptım oldu'' çoşkusuyla heba etmezsiniz.

Yani demem o ki ''Ekini harmanda yiğidi meydan da'' göreceğiz
 
 
 
 
YORUM EKLE

banner148

banner132