Doğru nefes, yaşamı nasıl iyileştirir

Eğitimci Pedagojik Danışman Transformal Nefes Koçu Nurten Daniş, dün akşam saat 19.00'da Yaşar Kemal Sergi Salonunda Silivri Belediyesi ve Rotary işbirliğinde “Doğru nefes, yaşamı nasıl iyileştirdiğini” anlattı.

Doğru nefes, yaşamı nasıl iyileştirir
Silivri Belediyesi ve Rotary işbirliğinde dün gerçekleşen “Doğru nefes, yaşamı nasıl iyileştirir” konulu seminerde Rotary Yönetim Kurulu üyesi Özgün Deniz Gündüz, Nurten Daniş’i tanıttı. Ardından Daniş, nefes alma durumuna göre kişilik analizinden, erken çocuklukta bilinçaltının etkileme biçimleri, olumlu bilinçaltı kayıtları, olumsuz bilinçaltı kayıtları hakkında bilgi verdi. Bilinçaltı kayıtlarının günlük hayatı nasıl etkilediğinin altı çizildi.

Programın ardından Rotary Yönetim Kurulu üyesi Özgün Deniz Gündüz Nurten Danişe
  teşekkür belgesini taktim etti.


Nurten Daniş Kimdir?

1964 Çorlu doğumludur. Gazi üniversitesi Çocuk Gelişimi bölümünden 1986 yılında mezun olmuştur. Hemşire kökenlidir. 2005 yılında emekli olana dek, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı devlet okulu anasınıfında öğretmen olarak çalışmıştır. Emekli olduktan sonra özel kolejlerde okul öncesi yaratıcı drama öğretmenliği, eğitim koordinatörlüğü, yöneticilik yapmıştır. Değişik yayın evlerine okul öncesi eğitim seti danışmanlığının yanı sıra, 2007 de çıkardığı aile katılım etkinlikleri  kitabıyla ülkemizde bir ilki gerçekleştirmiştir.

Dergilerde, internette sitelerinde eğitim makaleleri bulunmakta, Silivri'deki bire çok yerel gazete ve Rotalife isimli dergide; Çocuk gelişimi ve eğitimine yönelik ailelere klavuz olacak köşe yazıları yayımlamıştır.

Okul öncesi çocukların yaş gruplarına göre; zihinsel, bedensel, duygusal, sosyal ve dil becerilerinin seviyesini belirleyen Denver II gelişim testi yetkilisi olarak çalışmalar yapmakta, çocukların çoklu zeka gelişimlerini desteklemektedir. Erken çocukluk dönemi ile ilgili seminerler verip,TRT, Belediye, resmi kurumlar, özel kurumlar ve bir çok sivil toplum kuruluşları için okul öncesi alanla ilgili projeler hazırlamaktadır. Silivri'de  erken çocukluğun iyileştirilmesine yönelik seminerler verilmektedir.

Yaşamı doğrudan etkileyen, olumsuz bilinç altı kayıtların temizlenmesi yönünde yaptığı araştırmalar sonucunda büyülendiği Transformal Nefesin, zihinsel, fiziksel, ruhsal iyileştirici gücünün mucizelerine tanıklık edince 2 yıl önce Uluslararası Transformal Nefes Vakfının yetkili nefes koçu olmuştur.

Silivri'de kurucusu olduğu "Güli" Çocuk Yuvasında 7 yıl müdürlük yapıp ailelere de pedegojik danışmanlık vermiştir. Şimdi ise, aileler ve 0-18 yaş arası çocuklar için pedegojik danışmanlık vermekte ayrıca; eğitim, mini yoga, yaratıcı dramatizasyon çalışmaları yapmakta ve her yaş için transformal nefes terapileri gerçekleştirmektedir.

1990 doğumlu Gül İpek isminde, bir kız çocuğu vardır.
Silivri Rotary Kulübü 2018-2019 dönem başkanıdır.
Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2018, 15:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132