DOĞA EĞİTİMLERİNİ DOĞADA TAMAMLADILAR

Beyciler Mukaddes Sönmez Ortaokulu öğrencileri doğa eğitimlerini tamamladı.

DOĞA EĞİTİMLERİNİ DOĞADA TAMAMLADILAR
 Öğrenciler bu yıl kamp alanı olarak Büyük Sinekli İzci Evinde kaldı, Öğrenciler eğitmen eşliğinde Çilingoz Tabiat Parkını gezdiler.

Tabiat parklarının önemini orman ve deniz ekosistemini öğrendiler. Çatalca Yalıköy ve Subaşı köyünde köy yaşamını ve anıt ağaçları incelediler.İnceğiz mağaralarını ve mesire alanında çeşitli incelemelerde bulundular.

Doğa eğitiminin yanı sıra Balkan Savaşı'nda kurulan Çatalca savunma hattında şehit olan Alaiye Taburu'na bağlı 657 asker'in şehit olduğu, Çatalca Alaiye şehitliğini gezip bölgenin tarihini öğrendiler. 

Büyük sinekli ve küçük sinekli köylerinde trekking yaparak doğayı keşfettiler. Küçük sinekli göletinde baraj incelemesinde bulunan öğrenciler aynı zamanda kamp alanında çeşitli aktiviteler yaparak hem eğlenip hem öğrendiler.

Geçen yıl mayıs ayında da Kırklareli bölgesinde doğa eğitimi yapan Beyciler Mukkades Sönmez Orta okulu öğrencileri bu yıl da Silivri ve Çatalca bölgesinde doğa egitimlerini tamamladılar.

4 günlük eğitim sonunda okul müdürü Mustafa ELİBOL, eğitmenler Aslıhan DİKMEN ve Mete Arslan KONAK,Fen Bilimleri öğretmeni Rukiye DEMİR öğrencilere törenle ‘’Doğa Kaşifi’’sertifikalarını verdiler.Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2017, 21:45
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132