DOĞU VE GÜNEYDOĞU YA TEŞVİK

 Başbakan Binali Yıldırım Doğu ve Güneydoğu’ya teşvik yatırım paketini açıkladı geçtiğimiz günlerde. Sayın Başbakan bu bölgelere toplamda 62 milyar liralık destek olacağını belirtti ama… 

Amasını hep beraber irdeleyelim şimdi ; Geçmişte yine bu bölgelere teşvikler uygulandı ne oldu sahi elle tutulur gözle görülür bir durum var mı ortada ? 
Hayır göre bilsem yerini buldu diyeceğim bir şeyler fakat halkın işine yarayacak bir gelişme yok ortada. O zaman bu paralar nereye gitti kimlere harcandı ?
 Düşün düşün dur şimdi.

Şimdi yine teşvik çıktı o bölgelere birilerinin cebine paramı girecek, yoksa bu iyiliği birileri kendi lehine mi çevirecek merak ediyorum ben. Geçmişten ders almayı hiç bilmiyoruz çünkü ya görmek istemiyoruz yada görsek bile ses çıkarmıyoruz durumlara, halbuki gerçek düpe düz tam karşımızda ‘’ben buradayım ‘’ diye bağırıyor.

 En kötüsü de çabuk unutuyoruz. Barajlar yapılmak istendi şantiye deki iş makinelerini yaktılar yıktılar, istihdam sağlanmak istendi insanları oralarda çalışmayacaksınız diye tehdit ettiler, teröristlerin korkusundan kimse gidemedi.

 Kürt kökenli kardeşlerime seslenmek istiyorum ‘’ Biz kürt halkının haklarını, özgürlüklerini savunuyoruz ‘’ diyenlerin sizleri kötü göstermekten size imkan sağlanmasından yana olmadıklarını görün bilin ve artık terörü destekleyen bebek katillerinin siyasi kolu olan partiye oyunuzu vermeyin. 
Bu durum dünde böyleydi bugünde böyle yarında böyle olacak.

Yeni çıkan bu teşvik oradaki vatandaşımıza inşallah ulaşır belki senaryo yazıyor diyeceksiniz ama bundan önceki desteklerin hepsinin bölgedeki kaçakçılık yapanlara gittiğini düşünüyorum. Beni  bunu düşünmeye iten durumda elle tutulur hiçbir şeyin olamaması. O teşvikler uçtu gitti. Millet olarak vatandaş olarak durumun takipçisi olmak gerekir diye düşünüyorum.

Peki neden sadece Doğu ve Güneydoğu bu teşviklerden yararlanıyor?  Devlet eliyle ayrımcılık yapılıyor bana göre. Trakya bölgesinde olan bir iş adamının hiç mi ihtiyacı yok ? Akdeniz, Ege veya herhangi bir bölge her neyse…  

Yani sürekli o bölgelere bir destek bir yardım yapma çabası var ortada diğer bölgelerin suçu ne ?  Ege bölgesindeki bir iş adamı terörden etkilenmiyor mu ? 
Karadeniz deki bir iş yeri sahibi durumu çok mu iyi ? İlla yatırım yapmak için adam Trakya’dan kalkıp oraya mı gitmesi lazım ? Gidemez zaten… Sonra neden gitsin ki ? Evi burada işi burada… 

Yetkililerimize seslenmek istiyorum sadece o bölgeler terörden etkilenmiyor dolaylı olarak ülkemizin her yeri her iş adamı bu durumdan etkileniyor. Tekrar söylemekte yarar var bölgeye yapılan teşvikler nereye gidiyor kimlerin eline geçiyor çok sıkı bir takip gerekli bu ülkede yaşayan bütün vatandaşların bunu takip etmesi gerekiyor.

Yine sayın Başbakan Binali Yıldırım yaptığı bir açıklama dikkatimi çekti aynen şunları söyledi kendisi. ‘’Bu bağlamda doğu ve Güneydoğu’da maalesef  terör örgütünün baskısı veya terör örgütüyle bir şekilde ilişkiye girmiş öğretmenleri de değiştiriyoruz. 

Buna karar aldık. Bu 14 bin civarında öğretmeni, maalesef oradan başka yerlere almak mecburiyeti var. Bunlar eğitim yerine, terör örgütünün amaçlarına hizmet eder bir noktaya gelmişler. Bunu da bu şekilde halledeceğiz.’’ 

 Bu kişileri tespit ettiniz varsayalım gönderdiniz başka bölgelere Hakkari den aldınız verdiniz İzmir’e Şırnak’tan aldınız verdiniz Edirne’ye ne değişecek sizce ? 
 O kişi vazgeçmiş mi olacak gittiği yerde faaliyetlerine devam etmeyecek mi ? Ne olduğunu ayan beyan bildiğimiz birine çocuklarımızı nasıl emanet edeceğiz ?  
Bu kişiler benim Askerimi, Polisimi şehit etmiş örgüte destek verecek, üzerine birde devletten tıkır tıkır maaşını almaya devam mı edecek ? 

Öyle mi yani ? Allah aşkına bu fikri kim ortaya attı kim düşündü çıkıp söylesin… Fetö terör örgütüne bağlantısı olan memurlar görevlerinden alınırken Bebek katili bir örgütü destekleyenlerin onlardan ne gibi bir farkı olabilir?

 Eğer böyle bir düşünce varsa hemen vazgeçilmeli o öğretmenlerin yerleri okullar değil cezaevleridir.

  Bu hafta konumuz tamamen Sayın Başbakanımız oldu. Hoşuma giden ve sonuna kadar arkasında olduğum hatta ‘’Çözüm süreci ‘’ dedikleri bana göre ‘’Çözülme süreci’’ olan bu durumdan ‘’ Çözüm mözüm yok ‘’ diyerek tepkisini koyması oldu. 

Yıllardır hep söyledik ‘’ Teröristle müzakere olmaz,mücadele olur ‘’ Geçte olsa bu noktaya geldiğimiz için mutluyum. Fakat bu ‘’Çözülme sürecinde’’ yitip giden canlarımızın vebali o kişilerin boynuna. Bu söylemlere karşı çıkıp da çözüm yoksa kötü şeyler olur diyenlere aldırış etmiyoruz, bunlar içinde kendilerini aydın diye tanımlayan bu zavallılara gereken cevabında verilmesini istiyoruz. 

‘’Çözüm geri gelmeli’’ diyenler geçen hafta 30 şehit verdiğimizi ne zaman unuttular ?  

Hainle pazarlık olmaz... Bunu sakın unutmayın. Haftaya Kurban Bayramı bir sorun bakalım o anne babaya,  eşlere,  yetim kalan evlatlara Kurban bayramı nasıl geçecek diye ? Bunu hiçbir şekilde ne açıklayabilirsiniz ne izah edebilirisiniz. Bu akıl tutulmasından ya geri dönün yada o pisliğin içinde sizde boğulun…

Türk İslam aleminin Kurban bayramını en içten dileklerimle kutluyorum. Bayramların tadını doya doya çıkarmak hala elimizde, yollarımızı gözleyen büyüklerimizi unutmayalım,yollarımızı gözletmeyelim onlara.

 Demagoji yapmak değil amacım vatanı için bizler için bu kadar şehit düşmüşken toprağa güzel bir bayram yaşayamıyorum ben maalesef.

 
Tekrardan Kurban Bayramınızı en içten dileklerimle kutlar mutlu, huzurlu bir bayram geçirmeniz dileğiyle… 

İyi Bayramlar…
YORUM EKLE

banner148

banner132