DARBE DÖNEMİ ÇOCUKLARIYIZ

Cumhuriyet tarihine baktığımızda bir çok darbe ve girişimi ile hep karşı karşıya kalmışızdır.

Buna Osmanlı'da da bir nevi darbe diye bileceğimiz, padişahların tahtan indirilmesini de saya biliriz.

Darbe çocuğuyum ben; 80 darbesini bire bir yaşayan bir çocuk olarak, sokağımızdan geçen tanklara el sallayıp, darbenin ne olduğunu bilmeden, tanklardaki askerlere el sallayıp asker selamı vermiş ve hatta alçak uçuşla havadan bildiri atan uçaklara el sallayıp, atılan bildirileri kağıttan uçak ve gemi yapmış bir dönemin çocuklarıydık.

Kim derdi ki 34 yıl sonra yine o tanklar sokaklara çıkacak Cumhuriyete ve Demokrasiye kurşun sıkıp bombalar atacak.

Kim derdi ki bu ülkenin şerefli Ordusu böylesine basit ayak oyunları ile itibarsızlaştırılmaya çalışılacak.

Kim derdi ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne darbe girişiminde bulunulacak.

Aklımda hala cevaplarını bulamadığım sorular var!!

Darbe girişimi olayında eksik kalan bir çok parça var.

Ve hala bir konuda ısrarlıyım, Fetö terör örgütü darbe girişiminde tek başına hareket etmedi. Bunun arkasında hala ısrarla dış güçlerin olduğu konusunda ciddi şüphelerim de yok değil.

15 Temmuz darbe girişimi başarıya ulaşmış olsaydı şayet, taş üstünde taş baş üstünde baş kalmazdı diye düşünüyorum. Başta Ak Parti kanadı olmak üzere bu ülkenin Laik Cumhuriyetcileri'nin yanı sıra solcu kesiminden, komünist kesiminden, Alevi kesiminden büyük kıyımlar yapılırdı.

Son 15 gündür dış basın dahil bütün ulusal haberlerin, siyasetçilerin, hükümetin açıklamalarına bakıyorum da aklımdan geçenlerle örtüşür gibi.

Darbe girişimi'nde dış güçlerin parmağı ve oyunu var. 

Bilerek başarısız bir darbe girişimi yapıldığına inanıyorum!! Bütün kurumlara sızmış Fetö cülerin bir kısmını arslanların önüne atıp yem yaptılar, nitekim Cumhurbaşkanı Erdoğan da buna yakın bir şeyler düşünmüş olasa gerek ki ikinci bir darbe girişimi olabilme ihtimaline karşı tüm vatandaşlara meydanları terketmeyin çağrısında bulunuyor.

Ve ben ABD'nin Fettullah Gülen'i Türkiye'ye iade edeceğini düşünmüyorum. Bundan bir süre önce ABD den iade edilmesi konusunda talepde bulunulduğunda ''araştırdık ve Fettullah Gülen'in terör örgütü bağlantısı olmadığına kanaat getirdik'' cevabı verildi.

İşin enteresan tarafı darbecilerin hesaplayamadığı bir şey vardı, Vatandaşların sokaklara çıkarak kendilerini kurşunların önünde tankların önünde vatanı ve bayrağı için kalkan edeceğini hesaplayamadılar.

Silivri'de durumlar!!

Yaşanan olaylarda Silivri'liler dik bir duruş sergiledi hem Devletimizin yanında durarak hemde demokrasiye sahip çıktılar ve güzel bir duruş sergilediler.

Henüz OHAL in etkileri Silivri'de pek hissedilmese de, görevden alınan imamlar, öğretmenler bazı kamu çalışanlarının olduğu gelen bilğiler arasında.

Bir de son zamanlarda Özcan Işıkların adı da Fetö cü diye konuşulmaya başlandı.

Hatta bazı basın organlarında bununla ilgili net deliller olmamasına rağmen bazı haberler yapıldı.

Fikir ve düşünce olarak cemaatçi olduğuna veya cemaat kanadına yakın olduğuna inanmıyorum.

Her ne kadar belediye başkanı olarak basiretsiz ve başarısız biri olsada, ortaya çıkan ses kayıtlarında seçim dönemi çalışmaları ve oy kazanma hırsı ile yapılmış görüşmeler olarak dergerlendiriyorum. 

Nitekim Özcan Işıklar bu! 

Nereden ve kimden menfaati olursa onun kayığına binmekte çok ustadır.

Benim kanımca, cemaat Işıklar'ı değil Özcan Işıklar cemaati kullandı. 

Bu yüzden Işıkların gülen cemaati ile bir ilişkisi olduğunu sanmıyorum ve esas düşünülmesi gereken konu bazı Ak Partililer krizi fırsat bilip gerek sosyal medyadan gerekse basını kullanarak Özcan Işıkları Cemaat le ilişkilendireceklerine önce kendilerini aklasınlar ve içlerinde ki hainleri temizlesinler. 

Niyetim Özcan Işıkları savunmak veya arka çıkmak değil, tam tersi kendisini beceriksiz bir başkan olarak görenlerden biriyim ve hatta bir daha aday olmaması gerektiğini düşünenlerden biriyim. 

Ama gel gelelim benim tanıdığım Özcan Işıklar düşünce ve yapı itibari ile cemaatci olma ihtimali en son kişilerden biridir.

Işıklar çok basit bir açıklama yapabilirdi, tıpkı Ak Partililerin yaptığı gibi ''beni de kandırdılar'' deyip işin içinden sıyrılabilirdi ama o tam tersi beni bu olayla ilişkilendirip intikam almaya çalışıyorlar dedi. 

Işıkların bu konuda doğru söylediğine inanıyorum.

Işıklara bir çift lafım var '' sayın başkan sizi cemaatle ilişkilendirmeye çalışanlar zaman zaman iş yaptığınız siyaseten sizden yana görünen ama esasında yanınızda olmayan kişiler'' bu da ben den size küçük bir tiyo olsun.

Zamanında Gülen'i ateşli bir şekilde savunan bir çok Ak Partili ''hoca hazretleri'' diye yere göğe sığdıramıyorlardı şimdi kendilerini kurtarma çabasında meydanlarda bayrak sallayıp nöbetteyiz fotoğrafları paylaşıyorlar. 

Kusura bakmayın ama meydanlara çıkan ve çok samimi görmediğim CHP liler kadar bile olamadınız tek derdiniz bu işden nasıl yırtarız hesaplarınız var.

Herkes bir seçim yapar ve bunun bedelini öder, doğru seçimler yapacağınız güzel günler dileği ile herkese iyi hafta sonları..

 
YORUM EKLE

banner148

banner132