DAMAT HAVASI

 Trakya yöresinin meşhur oyun havasıdır ‘’ damat havası’’  hatırlayamayanlar için tarif edelim.

İki adım ileri iki adım geri iki adım ileri iki adım geri sol bacak öne sallanır sağ bacak öne sallanır, sağ bacakla bir daire çizilir aşağıdan yukarıya doğru eller şaklatılır. Olayı özeti bundan ibaret ama bizim konumuz bu değil.


İ.B.B Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı rahatsızlığı nedeniyle Fetö’ den tutuklu bulunduğu ceza evinden salındı. Şimdi damat havası oynama sırası kendilerine geldi işte. Bol bol yukarıda tarife göre oynarlar artık.

Özel bir hastaneden alınan raporla bu kadar önemli bir suçtan yargılanan birisi bu kadar kolay serbest kalabiliyorsa dikkat çekmeli değil mi ! 


Özel hastane raporu devletin genelinde kabul göremezken olay damada gelince işin rengi değişiyor tabi… Birde bakıyorsunuz kapıların hepsi açılı veriyor. Yetkilileri göreve falan davet etmiyorum bir şeyler yapmak isteyen bu zamana kadar çoktan yapmalıydı diye düşünüyorum. 


Ve hala daha bir şeylerin yapılacağına inanıyorum. 15 Temmuzda şehitler veren bu millet bu davranışa tepkisini koyar. Kime göre adalet kime göre yargı !!


Bu kalkışmayı destekleyen ve oluşumun içinde bulunan insanları bu kadar kolay salmayın sokağa cezalarını misli ile çeksinler. Yargı sistemi buna göz yumar ise yargıya olan inanç ortadan kalkar ve en büyük tehlike baş gösterir ki buda insanların kendi yargılarını oluşturmaya başlamasıdır. 


Devlet otoritesi sarsılmaması ve zarar görmemesi için gereğini acil bir şekilde yapmalı. Yoksa ülkemizde huzursuzluk oluşur buda bu ülkede yaşayan herkes için bir sorun demektir. Tekrardan kandırıldık, aldatıldık cümlelerini duymak istemeyen biri olarak bunları söyleme gereği duyuyorum.


Sayın Cumhurbaşkanımız Anayasada yapılan değişiklik ile partisine tekrar geri döndü. Şimdi Parti genel başkanı olma sırası geldi. Açıklamaları net herkes kendine çeki düzen versin dedi. Dedi de nereye kadar bu söz işitilecek bende merakla bekliyorum.


Çünkü Ak Parti teşkilatları değerlerini düşürmeye başladı. Sebepleri ise tamamen kişisel çıkarlar güdüldüğü için… Bekleyip göreceğiz artık.


Deniz Baykal bu sıralar tekrardan gündeme gelme çabasında bunu başarıyor mu bir nebze başarıyor aslında. Yaptığı sivri çıkışlar ile bazı yandaş medya sahiplerinin de desteği ile göz önünde. Ama artık yeter Sayın Baykal yaşanmışlıklarınıza ve yaşınızın verdiği değere olan saygımız sonsuz fakat şu siyasetten elinizi ayağınızı lütfen çekin. 


Günlük yaptığınız manipülasyonlar ile bir yere varamayacağınızı sizde çok iyi biliyorsunuz. Bırakında partiniz işini yapsın bu tarz söylemler ile kendi partinize zarar verdiğinizi neden görmüyorsunuz.  Yoksa hala ‘’ bu durumdan bana da bir şeyler çıkar ‘’ diyemi bekliyorsunuz.  


Belirli bir noktaya geldikten sonra insanlar köşelerine çekilmeli diye düşünmüşümdür her zaman… Yeni beyinlerin yaratacağı olumlu fırtınalara inanmışımdır ben. Lütfen buna sizlerde inanın.


Sİlivrimiz de bu aralar hummalı bir çalışma var. Fatih mahallesinin yolları yapılıyor. Boğluca deresi tamamlanmaya çalışıyor. Bütün trafik alt üst olmuş vaziyette araba ile çıkmayı bırakın insanlar yürüyerek evlerine bile giremiyorlar. O derece büyük bir çalışma.


İyide kardeşim bunca zaman sizler neredeydiniz ?


Yetkililerimiz bütün kış ne yapıyordu ? Tam yazın başında Silivri esnafının iş yapacağı dönemde yollar kapandı biri taş döşüyor diğer dere yapıyorum diyor.


Bunun adı ''Ah'' almaktan başka bir şey değil ne yazık ki…


Silivrispor 2. Lig yolunda artık bir kaç adım kaldı. Ben inanıyorum ki bu takım 2. Lig de olacak başarı Silivri’ye çok yakın.


Fakat bir isteğimiz var tüm Silivri halkından takımınıza sahip çıkın ve sonuna kadar destekleyin. Bu kadar basit bir istek herhalde geri çevrilemez.

Başarılar Silivrispor…

Mutlu huzurlu bir hafta geçirmeniz dileğiyle…  
YORUM EKLE

banner148

banner132