ÇOK ÖNEMLİ

 Günümüz değerleri  o kadar değişmiş ki artık kimsenin iyi olması kötü olması dürüst veya nazik olmasının bir önemi yok. 

Değerlerimiz tamamen maddiyet üzerine oluşmuş, karşıdan bakan bir çift göz sizin değerinizi anında biçmiş oluyor.  Çünkü size bakan o gözler sizin nasıl bir takım elbise giydiğinize hangi marka saat kullandığınıza bindiğiniz otomobilin fiyatına kadar hepsini bir çırpıda değerlendiriyor ve sizinle ona göre muhatap oluyor.  

Değerli okurlarımız çok önemli derken kast etmeye çalıştığımız sizin kişilikleriniz değil sizin tamamen dış görünüşünüz.  Dış görünüşünüzde bu özellikleri taşımıyorsanız sizin doktora, yüksek lisan veya Lisans mezunu olmanızın hiçbir önemi yok maalesef.

 Okumuşluğu bir kenara koyalım; eğer dış görünüşünüzde kullandığınız saat markalı değilse sizin iyi bir insan olma şansınız yok, kullandığınız otomobil lüks veya markalı değilse aracınıza benzin alırken bile sıra beklersiniz sizin değeriniz benzinin litre fiyatı kadar bile değildir. 

Üzerinize oturan şık bir takım elbise giyip gidin bir restoranta kapınızı açmaya en az iki kişi gelecektir. He birde unutmadan cebinizde Zabazumbik bankasının gold veya Premium kredi kartı yoksa kusura bakmayın ama siz adam değilsiniz.  

Bunların hepsini deneyebilirsiniz 365 gün 6 saat gibi bir zamanınız var hayatınızda en azından bir kere deneyin 1 günlüğüne ne demek istediğimi anlayacaksınız. Bizim ‘’ değerler ‘’ dediğimiz anlayışımız artık tamamen kör olmuş durumda. 

Dürüstlük yüze takılan bir maske olmuşsa ve artık sırf dürüstlük maskesi takıyor diye o kişiye güvenmek durumuna düşmüşsek vay halimize. Toplum olarak bu noktalara nasıl mı geldik ? Hemen açıklamaya girelim efenim…  Günün her saati her dakikası her gecesi izlediğimiz abudik kubidik o saçma televizyon programları varya işte onların sayesinde geldik. 

Gripten halsiz düştüğüm evde dinlenmem gerektiği bir gün sabahtan akşama kadar maruz kaldığım o eziyeti hiç unutmuyorum. Kadınlar çılgıncasına o marka mağzadan bu marka mağazaya koşup duruyorlar . 80 yaşına gelmiş evlenmek isteyen büyüklerimizi Tv programlarında göbek attıranlar mı isterseniz, birbirlerinden 220 w elektrik alamadı diye trafo arayanlarmı istersiniz. 

Hakarete varan giyim programlarında insanların birbirlerini aşağılamalarını gördü bu gözler. Eyvah eyvah diyorum. Gece olup yatağıma yattığımda ben nasıl bir gün geçirdim diye kendime sordum. Evirip çevirmeye gerek yok artık eğer güzel, şık giyiniyor marka takılıyorsanız sizden iyisi yok hiçbir okul bitirmemiş olabilirsiniz Mısırdaki dedenizden yüklü miktar para kaldı ise sizden okumuşu yok. 

Gelelim çok değerli saygı değer yöneticilerimize mevkilerinize nasıl geldiniz ne şekilde ulaştınız bilmem. Vicdanlı olun bizler için kafidir. Lakin makamınızın etrafında dolaşanlara bir bakın derim, şık giyimli markalı saatli lüks otomobilli kişiler sizi kullanıyor olabilir mi ? Bence olabilir… 

Önce sizden gibi görünüp arkanızdan iş çeviren kısa paçalı takım elbiseli adamları şık giyimli bayanları temizleyin. 

Yoksa yediğiniz darbeleri sırtınızda olan bıçakları ne siz sayabilirsiniz nede biz takip edebiliriz. Ama yok derseniz ki ben böyle mutluyum. O zaman o sahte yüzlerle mevkii deki süreniz kadar size mutluluklar diler sizinde sahte bir yüze büründüğünüzü düşünürüm.

Ben bu haftaki köşe yazımı ortaya attım… Üzerine alınan alınır alınmayan alınmaz.

Ben söyledim mi söyledim uyardım mı uyardım gerisi vatandaşa kalmış…

Çok önemli diye boşuna demedik herhalde.

Farkında olduğunuz yüzlerine dürüstlük maskesi takmış sahte güzellikli insanları etrafınızdan temizleyin, sizi de sahte güzellikle donatılmış bataklığa doğru çekip almadan önce…  

 Mutlu bir hafta güzel günler sizlerin olsun…
YORUM EKLE

banner148

banner132