CHP DE BİZANS OYUNLARI

 Referandum geçip gideli haftalar oldu. Yerel bölgelerde rutin günlük hayata dönüş yapılsa da Ankara siyasetinde kazanlar daha bir yüksek ateşte kaynıyor. Ak Parti ayın 21 'in de kongreye gidiyor. 


Ardından İl kongrelerine başlayacak ve sonrasında geniş zamana yayılan bir dönemle İlçe kongreleri ile mahalle teşkilatlarını sil baştan düzenleyecek.  Ak Parti'nin sancılı süreci herkesin malumu ama CHP de neler oluyor anlaya bilmiş değiliz, tüm ülke hayretler içinde izliyor.


Görünen o ki Deniz Baykal ve Muharrem İnce yine bir oyunun baş rolünü üstlenme çabalarında. Kazan kaldırdıkları Kılıçdaroğlunu seçim kazanamamakla suçlayan Baykal dönüp kendi genel başkanlığı dönemlerinde kaybettiği seçimleri akıl tutulması yaşayarak unutmuş görünüyor. 


Peki Muharrem İnce'ye ne demeli, bir önceki kongrede olagan üstü kongre talep edip Genel Başkanlığa talip olan İnce kazanamayacağını anlayınca son anda vaz geçmemiş miydi ! 


Parti içinde ki bir kısım taraftarı ile Bizans oyunları çevirmeye çalışan İnce, İmza toplarım salvolarıyla partiyi yıpratmaktan başka bir işe yaramıyor. Adama sorarlar madem bukadar kendine güveniyordun bir önceki olağan üstü kongrede neden geri adım attın ozaman.


CHP Genel Başkanı 2014 seçimlerinden sonrası siyasi otoritesini ve parti içi hakimiyetini iyice oturtmuşken bırakıp gideceğine hiç ihtimal vermiyorum.  


Partisinin talebi ile olağanüstü kongrede yine başkan seçilen Kılıçdaroğlu o koltuğu bir sonraki kongreye kadar bırakmaz bırakmamalı da. 


Parti içi Demokrasi diye bağırıyor Baykal ve diğerleri, hiç bir siyasi partide olmadığı kadar Chp de ve örgütlerinde hep demokrasi söz konusu iken Kılıçdaroğlu ''pati içinde kavga ve olay çıkaranları kapının önüne koyarım'' sözleri bir anda olay oldu. 


Dönemin Başbakanı Ahmet Davutoğlu nu Ak Parti ile resmi ilişiği kalmayan Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından görevden alınınca kimsenin gık'ı çıkmıyor ama kavga istemiyorum, partiye zarar vereni yollarım diyerek, partisini korumaya çalışan Kılıçdaroğluna kazanlar kalkıyor. 


CHP de herkes eteğindeki taşları dökmüş görünüyor bundan sonraki hamleleri bekleyip göreceğiz.  

Bu ülkenin ana muhalefet partisinin böyle gereksiz tartışmalarla yıpratılması Bizans oyunlarının içine çekilmesi CHP ye büyük yara verir umuyorum ki bir an önce işler yolunan girer ve CHP de sular durulur.
YORUM EKLE

banner148

banner132