CESUR İNSANLARLA KAYBETMEYİ TERCİH EDERİM

Herkese merhabalar uzun bir aradan sonra yine sizlerle beraberiz.

Yaklaşık 3-4 ay gibi bir süredir siz okuyucularımla ayrı kalmanın ardından tekrar sizlerle olmak büyük keyif benim için.


Yakından takip eden okuyucularım biliyorlar ki Cumhuriyet Halk Partisinden Belediye Başkan Aday Adayı başvurusu yaparak bir sürecin etik ve siyasi ahlak kuralları içinde yürümesi adına köşe yazısı yazmayı etik bulmamıştım.


Dün dünde kalmıştır sözünü hatırlamakta fayda var diyerek kaldığımız yerden işimize ve yolumuza devam etme zamanıdır şimdi.


Fakat kısa bir açıklama yapma ihtiyacı da duymuyor değilim.  


CHP de aday adaylığı süreci bitmiş olsa da konuşmaların ardı arkası kesilmedi.


Diğer aday adayları için bir şey diyemem ama kendimle ilgili bazı şeyleri açıklamakta fayda görüyorum.


Kamuoyunda o kadar çok dedikodu ve bilgi kirliliği var ki, bazı şeyleri ilk ağızdan duymanın her zaman aydınlatıcı olduğuna inanıyorum.


Mevcut başkanın tekrar aday gösterilmesine tepki veren birçok partili istifalarını verdi.


Ben bu yola çıkarken de bu süreç devam ederken de her yerde her platformda sonuç ne olursa olsun partimden istifa etmeyeceğimi defalarca belirttim.


Gelinen süreç de CHP Genel Merkezin mevcut başkanla devamı kararı ile sonuçlanan adaylık yarışı bitmiştir.


 Altını çizerek belirtmekte tekrar fayda görüyorum, Cumhuriyet Halk Partisi’nden istifa etmeyeceğim hiçbir karşı oluşumun içinde yer almayacağım. İçimdeki CHP sevdasını da kimseye sorgulatma gibi bir tavizim de yoktur.


Partimden istifa etmedim diye de Özcan Işıkları destekliyorum yanında duracağım onunla çalışacağım anlamı da taşımıyor.


Ben yine burada yaşayan bir vatandaş ve gazeteci olarak yapılan güzel işleri taktir edip yanlışları da eleştirmeye ve yazmaya devam edeceğim.


Kısacası bir partili ve vatandaş olarak 31 Mart günü sandığa gidip bir tane oyum var onu kullanacağım. Er meydanına çıkan başkan adayımız kendi ekibi ile kendi çalışmasını İlçe örgütü ile beraber yapacak benimle değil.


Cesurca diyebilirim ki ne Özcan Işıklar’dan bir teklif geldi nede İlçe Başkanlığından bir görüşme talebi oldu. Bu süreçte beni arayan tüm dostlarıma da bunu net bir şekilde ifade ettim.


Ayrıca aday adaylığı sürecinde taraf olan bir ilçe örgütü ile çalışmakta ahmaklık olur düşüncesindeyim.


Kaldı ki herhangi bir teklif gelse dahi değerlendirmeye almayacağımı net bir şekilde söyleye bilirim.


Silivri için hayata geçirmek istediğim hayallerim projelerim var, bu güne kadar kişisel beklentilerim menfaatlerim olmadı olmayacak.


Kişisel hesaplar içine girip kimsenin elini eteğini öpmek ne benim kişiliğime nede bunca yıllık onuru bir şekilde sürdürdüğüm mücadeleme de yakıştıramam.


 Onurlu bir yenilgi yüz kızartıcı bir zaferden daha iyidir. Kirlenmiş siyasetin düzenine boyun eğerek zafer kazanmaktansa onurlu ve cesur insanlarla kaybetmeyi tercih ederim.

 
YORUM EKLE
YORUMLAR
Kazım ŞAROĞLU
Kazım ŞAROĞLU - 3 yıl Önce

tebri̇kler deni̇z hanim. seçim yarışı sonundaki tavrınızdan dolayı sizi gerçek kazanan aday olarak görüyorum.

banner148

banner132