BUDA MI GOL DEĞİL !

 Geçen haftanın gündemi belliydi bütün gazeteciler aynı konuyu yazıp durdu, bende aynı şeyleri yazmak istemedim. 

Kadir Topbaş Silivri'ye geldi ve Özcan Işıklar Silivri Ak Parti'ye ters köşe yaptırarak, proğram detayından haberdar olmayan ve son dakika golü yiyen Rıfat Kutlu için, parti içinde istafa etmeli sesleri yükseldi ve hatta biz gazetecilere şikayet edenler bile çıktı.

Benim bu hafta değinmek istediğim konu Silivri belediyesi nin arazi satışlarının iptali ve özcan ışıklar'ın ''bu damı gol degil ajitasyonu'' .

7. yılını dolduran Özcan Işıkların bir önceki dönemini bir köşeye bıraktık 2. dönemi'nin seçim vaad ve proje kitapları evimdeki kütüphanede duruyor.

O kitaplardaki neredeyse hiç bir proje hayata geçmemişken bir kaç gün önce Işıklar parti binasında ekibini toplayarak yeni projelerini anlattı. ''Eski projeleri hayata geçirdi yenileri kaldı'' demekden kendimi alamadım.

Yazmayayım diyorum ama aklımdakileri de sizlerle paylaşmazsam tarafsızlığım nerede kalırdı diye kendime kızıyorum!

Adama sorarlar be kardeşim borç batağın daki belediye hangi parayla bu projeleri yapacak!

Acaba Silivri belediyesi'nin kasası parayla dolup taştı da alacaklılar boşuna mı her gün belediye de kavga kıyamet koparıyor. 

Yada bir hayır sever çıkıp Işıklara sen ver projelerini biz hayır işi olsun diye yapıp belediye'ye bağışlayalım dediyse şayet, bizde tanısaydık bu hayır severi.

Belediye borç batağında 200 trilyon civarında borç'a her gün yeni borçlar ekleniyor. 

Işıkların en son olayı da belediye meclis kararı ile satışı yapılan arazilerin satışlarının iptal edilmesi oldu.

Özcan Işıklar dönemi boyunca Silivri belediyesine ait 60 adet arsa satıldı.

Bu yapılan satışlardan 36 tanesi istanbul 5. İdare mahkemesi tarafından iptal edildi ve bu karara itiraz eden Silivri belediyesi avukatları kararı düzeltme davası açtılar ama  Danıştay 8. dairesi bu iptal davasını onadı.

Yani 36 adet arsa'nın satışı iptal edildi. Belediye bu arsaları satığı kişilerden parasını ödeyip geri almak durumunda. 
Silivri belediyesi kasasında 60 tirilyon para varmıdır net olarak bilemiyorum ama içerden edindiğim bilğilerle değil 60 trilyon kasa tam takır deniliyor.

Bu yüzden borçları nasıl öderim diye düşünmeyen Işıklar yeni projeler açıklamakla yine göz boyamaya çalışıyor gibi.

Bir pişmanlığımı da sizlerle paylaşmadan geçemiyecegim. Nasıl olmuş da bu güne kadar komşu ilçelerin festivallerine, çalışmalarına, toplantılarına katılmamışım inanın kendi açımdan büyük kayıp olarak görüyorum. 

Biz de burada Silivri'de festival yapılıyor diye kendimizi kandırıyormuşuz. İki CHP li belediye (Beylikdüzü ve Büyükçekmece) gerek projeleri, sosyal belediyeciliği gerekse gerçekleştirdiği organizasyonlarla bir gazeteci olarak ve silivride yaşayan bir vatandaş olarak benden tam not aldılar.

Özcan ışıkların o danışmanları (Bildiğim kadarıyla beceriksiz bir basın danışmanından başka da danışmanı yok zaten) ve ekibi gitsinler de Çekmece'de Beylikdüzü'nde festival nasıl yapılıyormuş görsünlerde biraz feyz alsınlar.

Organizasyonlar nasıl organize ediliyor ögrensinler.  Sonra da, ee ama ''Silivri'de Yaşamak Güzeldir''demeye devam ederler.  Kime göre neye göre güzel hiç çözemedik.

Geçen hafta basın toplantısı düzenleyen Ak Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu ilk kez güzel bir tespit de bulundu. ''Silivri Belediyesi Pankart ve Slogan Belediyeciliği yapıyor'' cümlesi tamda yerinde bir tespit olmuş.

Yine sormadan geçemiyeceğim Maxi Avm den Silivri'ye doğru gelirken Silivri belediyesi'nin üst geçitlere astığı afişler her gün gözüme çarpıyor.

 ''Silivri'de Balık da Et'de Çok Ucuz''  

Belediye ucuz balık ve et satan ilşetmeler açtıda biz mi kaçırdık, haberdar olamadık!

 Yoksa et ve balığa indirim geldi de biz mi bilmiyoruz, inanın ya gözlerim beni yanıltıyor yada aklım bana oyun oynuyor diye düşündüm bir ara.

 Kurban bayramıdan ancak evine bir parça et giren insanlar var hala Silivri'de, ama başkan bey '' bu şehirde kimse yatağına aç girmiyor'' diyerek her toplantıda bunu ballandırarak haykırıyordu. Ne hikmetse bu aralar gıda bankasını ağzına bile almıyor. 

Bu olayı çözen varsa lüfen gazetemizin whatup numarasından bize mesaj atsınlar lütfen.

Yani demem o ki Işıklar son günlerde yaşadığı ve pisikolojisini bozan olayların izlerini, projeleri hayata geçiriyorum mesajlarıyla '' buda mı gol değil'' diyerek ajitasyon yapmaya devam ediyor.

 Bakalım ilerleyen günlerde nasıl süprizler Silivri'yi bekliyor, hep beraber izleyip göreceğiz.

Saglık ve huzur dolu bir hafta dileklerimle.

 Hoş-ca kalın.  
YORUM EKLE

banner148

banner132