BU ŞAVAŞ KİMİN SAVAŞI?

 Bilgisayarımın başına oturdum çok daha farklı bir konuda bu hafta bir yazı yazmayı planlıyordum, gelen son dakika haberi ile yıkıldım.

Arka arkaya gelen şehit haberleri ile kahreden bir üzüntü ile ne yazacağımı bilemedim.


Bu kez çok uzağa gitmedi Şehit haberleri Silivri’nin orta yerine düştü acı haber.


Her gün aldığımız Şehit haberleri bizleri fazlasıyla üzmesine rağmen bu kez kahrolası terör örgütü pkk yakından tanıdığımız bir arkadaşımızı bir kardeşimizi almıştı bizden.


Kelimeler cümleler yetersiz kaldı bugün hepimizde.


Tv kanalları acı haberi ard arda verdi, oysa tek suçları bu vatanı sevmek ve Devletimizin bekası için bu vatanı savunmaktı.


Kim verebilir bunun hesabını?


Kim dindirebilir anaların göz yaşlarını?


Kim geri verebilir babalara oğullarını?


Kim verebilir bu gencecik hayatların hesabını bu millete?

Yıllardır yeter artık diyoruz ama görüyoruz ki Vatan uğruna verdiğimiz gencecik Şehitler yetmemiş.


Oysa çok değil beş ay öncesine kadar seçim meydanlarında vaadlerini sıralayan siyasetçiler artık Şehit haberleri gelmeyecek diyordu.


Ey siyasetçiler, ey parti temsilcileri, biliyor musunuz artık size inanmıyoruz.


Meydanlarda haykırdığınız o palavralarınıza inanıp güvenmiyoruz.


Analar hala oğullarını Şehit veriyor, Babalar oğullarını kendi elleriyle toprağa gömüyor, kadınlar eşlerini Ay yıldızlı bayraklara sarılmış naaşlarını sonsuzluğa uğurluyor ve o minicik yürekleri ile çocuklar babasız kalıyor.


Bu Devlet, bu hükümet , bu acıyı bu yokluğu hangi anne’ye hangi baba’ya hangi eş’e veya hangi babasız kalmış çocuğa verebilecek.


Yine binlerce kişi toplanacak Şehit cenazelerine ve teröre lanet okuyacak.


Yaa sonra…  Akşam olunca herkes evine gidip hayatına kaldığı yerden devam edecek olan evlat acısı yüreğine düşen ailelere olacak.


Her gün gelecek olan yeni Şehit haberleri ile bir önceki günü unutturacak yeni acılar yaşanacak yeni yüreklerde. Bu savaş kimin savaşı, neyin savaşı, verilen şehitlerimiz istikrar sürsün diye mi? 


Ben terörün her türlüsüne lanet olsun diyorum ama esas lanet ettiğim terörü ve terör örgütlerini her türlü destekleyip onlara her türlü yardımı yapanlara.


Esas lanet olsun dememiz gereken terör örgütlerine sessiz kalan ve sessiz kalarak en büyük terörü sessizliği ile destekleyenlere.


Barış sürecini, açılım sürecini bu ülkenin vatandaşlarına zorla dayatanlara sormak istiyorum;


Vicdanınız rahat mı?


Kafanızı huzurla koyuyor musunuz yastığa?


Peki siz hiç evlatlarınızı askere yollayıp sabahlara kadar şehit haberi gelmesin diye oturup dua ettiniz mi?Polis olan oğlunuz Güney Doğuda görev yaparken ‘’ Allahım bugün de kötü haber almadık’’ diyerek dua ettiniz mi?

Eğer hayır diyorsanız ya oğlunuz yoktur ya da torpilli olduğunuz için çocuklarınız Doğuda görev yapmıyordur.Ben sunu anladım ki…

Olan yine gariban ailelerin kınalı kuzularına oluyur. 

Başın sağ olsun Türkiyem, Başın sağ olsun Silivrim.

 

 

 

YORUM EKLE

banner148

banner132