Silivri’de Huzur Toplantısı Gerçekleşti

Polis-Halk ilişkilerini geliştirmek, vatandaşların sorunlarına yerinde çözüm bulabilmek amacıyla, Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün her yıl düzenli olarak gerçekleştirdiği Huzur Toplantısı’nın 21’ncisi dün gerçekleşti.

Silivri’de Huzur Toplantısı Gerçekleşti
Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından her yıl düzenlenen Silivri Huzur Toplantısı dün gerçekleştirildi. İlçe Kaymakamı Ali Partal, Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Demir, Jandarma Komutanı Binbaşı Güngör Kırarslan, CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil, Ak Parti İlçe Başkanı Mutlu Bozoğlu, Rumeli Üniversitesi Rektör Vekili Tamer Dodurka ve basın mensuplarının da katıldığı toplantıda İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk, 2018 yılı içerisindeki çalışmaları anlattı ve istatistik yayınladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk açılış konuşmasında, ilçeyi yakından takip ettiklerini vurgulayarak, 20 ayrı noktada 80 adet kameranın 24 saat çalıştığını söyledi. 2018 yılı içerisinde polis merkezine 34 bin 397 adet ihbar geldiğini dile getiren Ertürk, "Ekiplerimiz 4 ile 6 dakika arasında olay yerine intikal ediyor. Silivri'de ihbara ulaşım konusunda 39 ilçeden ikinci sıradayız” dedi. Mobil Okul Tim'i hakkında konuşan Ertürk, ilçedeki eğitimin huzur içerisinde sağlanması için bu programın başlatıldığını söyledi. Bu zamana kadar okul çevrelerinde 5 bin 672 GBT sorgusunun yapıldığını vurgulayan Ertürk, bin 641 adet okul servisinin, 76 büfenin, 60 parkın ve 54 adette oyun salonunda inceleme yapıldığını söyledi. Bunun yanı sıra Mobil Huzur Ekibi ile ilçede dilendiği tespit edilen 159 kişi hakkında işlem yapıldığını belirten Taner Ertürk, toplamda 31 bin 496 lira şahıslara ceza kesildiğini ve şahısların üzerinden çıkan 5 bin 843 liranın kamuya geçtiğini açıkladı. "Gece Kartalları" olarak adlandırılan 22 Bekçinin ilçede görev yaptığını söyleyen Ertürk, bu sayının 50'ye ulaşmasını beklediklerini belirtti. Gece Kartalları şuanda ilçe merkezi ve Selimpaşa başta olmak üzere merkez mahalleler de görev yapıyor. Asayiş Büro Amirliği çalışmaları hakkında da bilgi veren Ertürk, 2018 yılı içerisinde 221 ayrı olayın aydınlatıldığını söyledi. Bin 416 gram uyuşturucu madde ve 280 adet hap yakaladıklarını ifade eden Ertürk, uyuşturucu ticareti suçundan 472 kişi hakkında tahkikat dosyası düzenlendiğini, 7'si çocuk, 8'i bayan ve 435'i erkek olmak üzere toplam 450 şahısın yakalandığını belirtti. Ertürk, "Uyuşturucu Madde Ticareti yapmak suçundan yakalanan şahıslardan 412'si Cumhuriyet Savcısının talimatı ile tahkikatı yapan birimce, 9'u Cumhuriyet Savcılığı'nca ve 12 şahıs adli kontrol hükümlerince serbest bırakılmış, toplam 17 şahıs tutuklanmıştır" dedi. Emniyet Müdürü Taner Ertürk, İstanbul içerisinde bulunan 39 ilçenin suç oranlarına bakıldığında Silivri'nin 36'ncı sırada yer aldığını açıkladı. Nüfus artışının olmasına rağmen geçen yıla oranla suç oranının yüzde 5-6 oranında gerilediğini dile getiren Ertürk, ilçede yapılan trafik uygulamalarının etkili olduğunu söyledi.


İlçe Kaymakamı Ali Partal konuşmasında; Amacımız Silivri'yi yaşanabilir, huzurlu bir kent haline getirmek olduğunu söyledi. Ve sözlerine şöyle devam etti. Biraz önce istatistiklerde asayişle ilgili olaylara baktığımız zaman, oranlar aşağıya doğru gidiyor. Bu da Emniyetimizin, Jandarmamızın özveriyle çalıştığını göstergesi olduğunu ifade etti. Kaymakam Ali Partal’ın konuşmasının ardından Belediye Başkanı Özcan Işıklar da, ilçe nüfusu ile ilgili bilgileri aktardı. Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Demir ise, Emniyet ve Jandarma ile uyumlu çalıştıklarını ifade ederek, savcı ve hakimlerle ilgili bilgi verdi.


Programda konuşan İlçe Jandarma Komutanı Binbaşı Güngör Kırarslan, "Jandarmanın sorumluluk bölgesinde toplamda 29 mahallemiz var. Bu alan içerisinde toplamda 4 karakolumuz var. Amacımız koordineli bir şekilde çalışarak, Silivri halkına hizmet etmek. Halkımızla da koordineli bir şekilde çalışmayı hedefliyoruz" dedi. Yapılan konuşmaların ardından vatandaşların talep ve şikayetleri dinlendi. İlçe Kaymakamı Ali Partal, Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Cumhuriyet Başsavcısı Nihat Demir, İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk ve Jandarma Komutanı Binbaşı Güngör Kırarslan gelen talepleri değerlendirerek notlar aldı. Taleplerin dinlenmesinin ardından huzur toplantısı son buldu. 

Güncelleme Tarihi: 07 Aralık 2018, 12:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132