Silivri Spor Kongresi Olaylı Geçti

Olağan üstü kongreye giden Silivri spor kulübü çogunluğun saglanması ile oluşturulan divan heyeti tarafından açıldı. İstiklal marşı ve Saygı Duruşunun ardından Ümit Kalko faliyet raporunu okudu.

Silivri Spor Kongresi Olaylı Geçti
 Kulübü kongre sürecine götüren denetim kurulu başkanı Nevzat Sezen'in faliyet ve hesap raporlarını görmediklerini ve bu raporlara onay vermediğini belirtmesinin ardından, Mytlu Memiş hesap raporlarını okudu.

YÜKSEK GERİLİM SİNYALLERİ VERİLDİ.

Divan başkanının okunan hesap raporlarının kabul edilip edilmemesinin sormasının ardından oy çokluğu ile bu raporlar daha sonra detaylı incelenmesi yönünde red edildi.

Bu dakikadan itibaren gerginliğin sinyallerini veren ortamda, Ümit Kalko söz alarak Kulübü şampiyonluğa taşımış bir başkana ve yönetime güvenmediğiniz ve bize hırsız yaftası yapıştırdığınız için bu genel kurulu terk ediyorum diyerek salonu terk etti.

AKGÜN DURU SİLİVRİ SPORUN YENİ BAŞKANI OLDU

Silivri spor olagan üstü genel kurulunda söz alan Akgün Duru, Ümit Kalko'nun genel kurulu terk etmesine tepki göstererek günlerdir hakkında çıkan spekülasyonlarada cevap vererek neden başkan adayı olmak istediğini ve kulüp için yapmak istediği projelerden bahsetti.

Oy çogunlugu ile tek aday olan Ak gün Duru Silivri spor kulübünün yeni başkanı oldu.

YÖNETİM İBRA EDİLMEDİ 

Denetim Kurulu’nun denetim raporunu divan heyetine ibraz etmemesi üzerine salonda tartışmalar başladı. Yapılan oylama sonucunda Ümit Kalko başkanlığındaki yönetim ibra edilmedi. Bu duruma tepki gösteren Ümit Kalko ve bir grup yönetim kurulu üyesi salonu terk etti. 

Dilek ve temenniler bölümünde söz alan başkan adayı Akgün Duru ve yönetim kurulu üye adayı Ufuk Bek; Ümit Kalko ile ilgili olarak sert eleştirilerde bulundu. 

Eski başkanlardan İhsan Atun’un konuşmasından sonra söz alan AK Parti eski İlçe Başkanı Metin Karakaş, az önce salona yeniden dönen Kalko’yu fark etmeyerek “Ümit Kalko’nun genel kurul salonunu terk etmesini ben kendisine yakıştıradım” deyince kürsünün hemen yanında bulunan Kalko “ben buradayım” diyerek tepki gösterdi.


KALKO’NUN KONUŞMASINA İZİN VERİLMEDİ 

Kendisine sataşma olduğu gerekçesiyle divandan söz hakkı isteyen Ümit Kalko’ya Divan Başkanı Özer Doğan tarafından söz verilmedi. 

Bunun üzerine konuşmakta ısrarcı olan ve mikrofonsuz olarak konuşmakta ısrar eden Kalko’ya salonda bulunan bazı kişiler yuhalayarak tepki gösterince ortak gerildi. 

Karşılıklı itiş kakışın başlaması ve salonda arbede çıkması üzerine Divan Başkanı tarafından salon dışında hazır bekleyen çevik kuvvet ekipleri içeriye çağırıldı. 

Çevik kuvvetin müdahalesiyle olay yatışırken Ümit Kalko da arkadaşları tarafından kongre salonunun dışına çıkartıldı.


Silivrispor'un yeni yönetim kurulu şu şekilde: Başkan: Akgün Duru Yönetim Kurulu (Asil): 

Cengiz Yıldırım, Mehmet Ayyıldız, Turga Sezginer, Hayrettin Atasoy, H. Ufuk Bek, Rıza Priştina, 

Tuncay Kamburoğlu, Levent Saygılı, Sabahattin Akbıyık, Osman Gürsu Yönetim Kurulu (Yedek): 

Doğan Özkoç, Hüseyin Kızıltan, Emre Dinçel, Erdal Bilir, Terzcan Balcıoğlu, İbrahim Sinkıl 

Denetleme Kurulu (Asil): Nevzat Sezen, Sefer Özer Doğan, Yusuf Ziya Küpelioğlu Denetleme 

Kurulu (Yedek): Adem Argıç, Aydın Doğar, Lütfü Yetkin Disiplin Kurulu (Asil): Çevik Baysalgil, 

Yalçın Çevrim, Ahmet Çelik Disiplin Kurulu (Yedek) Hüsamettin Yılmaz, İlhan Tekin, Erkan 

Pekel
Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2017, 22:22

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132