SİLİVRİ LEZZETLERİ YAŞATILIYOR

Silivri'nin lezzetleri İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'nün düzenlediği yarışma ile yaşatılıyor.

SİLİVRİ LEZZETLERİ YAŞATILIYOR
 “Silivri Lezzetleri Yaşatılıyor” isimli yemek yarışması; dün, Selimpaşa İMKB MTAL’de yapıldı. Yarışmaya ilçe genelinde yoğun bir katılım gerçekleşti. 

Silivri Lezzetleri Yaşatılıyor” isimli yemek yarışması 2 Mayıs Perşembe günü Selimpaşa İMKB MTAL’de yapıldı.

Yarışmaya ilçe genelinde yoğun bir katılım gerçekleşti. Yarışma komitesinde iki yiyecek içecek öğretmeni görev aldı: Halil Mucuk ve Gamze Deniz.  

İlçe sakinlerinin katılımı ile yapılan yarışmada jüri üyeleri; Rumeli Üniversitesinden Haydar Şahin, Silivri Gıda ve Tarım Müdürlüğünden Eyüp Demir, Marine Pirinces Otel Excutive Şefi Süleyman Yılmaz ve Selimpaşa İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi yiyecek ve içecek hizmetleri öğretmeni Haldun Pala’dan oluştu.

Okul müdürü Murat Türkyılmaz’ın açılış konuşmasıyla başlayan ödül töreninde dereceye giren yarışmacılara sponsorlar aracılığıyla para ödülü verildi.

Ayrıca İlçe Millî Eğitim Müdürü Sayın Ahmet Ay tarafından tüm yarışmacılara katılım belgesi verildi.  Yapılan değerlendirme sonunda yarışma sonuçları şöyle: Sebze kategorisi:  1. Turhan Alyakut  2. Dilek Şahin  3. Emine Durmaz

Et yemekleri kategorisi:  1. Adem Çakal  2. Binnur Fıçıcı  3. Alper Atay Hamur işleri:  1. Tutku Taş  2.  Tülay Acun  3. Selvet Çabuk Tatlı kategorisi:  1. Batuhan Karasu  2. Dilara Alasulu  3. Emine Durmaz İlk defa yapılan yarışmanın gelecek eğitim-öğretim yılından itibaren daha kapsamlı bir formatla yapılarak geleneksel bir yarışmaya dönüşmesi planlanıyor. 


Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2019, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132