Silivri de Uyuşturucu ve Çete kurmaktan 11 Kişi Yakalandı.

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yapılan yazılı açıklamada suça karıştıkları tespit edilen 11 kişi tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Silivri de Uyuşturucu  ve Çete kurmaktan 11 Kişi Yakalandı.

 Yapılan yazılı açıklama şu yönde:

Cumhuriyet Başsavcılığımzca yürütülen soruşturma kapsamında, suç işlemek amacı ile örgüt kurma, yönetme ve üye olma, söz kunusu bu kapsamda olamak üzere uyuşturucu  ve uyarıcı madde ticareti. Silahla yağma ruhsatsız ateşli silahlarla mermi neticesinde 12 şüpheli şahıs göz altına alınmıştır.

Soruşturma dosyası kapsamında bir kısım şüphelilerin ev ve araçlarında mahkeme kararı uyarınca yapılan aramalarda 12/7/2017 tarihinde 3 adet silah, 1 adet şarjör, 24 adet mermi,  satışa hazırlanmış paketler halinde taş kokain ve 4 kg esrar maddesi ele geçirilmiştir.


12/7/2017 tarihli operasyon sonrasında göz altına alınan 2 şüpheli şahıştan H.E - K.Ç Cumhuriyet Başsavcılığımızca 13/7/2017 tarihinde alınan ifadenin ardından tutuklamaları talebi ile Silivri Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, sorgusu yapıldıktan sonra aynı tarihte yukarıda yazılı suçlardan hakkında tutuklama kararı verilmiştir.


Suça sürüklenen çocukşüpheli A.B savcılığımızca ifadesi alınmasının ardından tutuklanma talebi ile Silivri Sulh Ceza Hakimliğine sevk edilmiş, sorgusu yapıldıktan sonra aynı tarihte yukarıda yazılı suçlardan hakkında tutuklama kararı verilmiştir.


Göz altında bulunan 11 şüphelinin 25/7/2017 tarihinde Başsavcılığımızda atılı suşlardan savunmaları alınmış şüpheliler Y.Ç- B.Ü- H.Ü- E.Ç- S.D - M.D -K.B- N.B- D.O- M.K yukarıda yazılı suçlardan tutuklama talebi ile şüpheli V.Ü ise adli kontrol talebi ile Silivri Sulh Çeza Hakimliğine sevk edilmiştir.


Soruşturma ve sorguları devam etmekte olup kamuoyuna duyrulur.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132