Silivri Cem Evi'nin Açılışı Yapıldı ve Aşure Dağıtıldı.

Muharrem ayı'nın tamamlanması ile birlikte Silivri Cemevi'nin biten bölümleri'nin açılışı yapılarak Aşure ve Lokmalar dağıtıldı.

Silivri Cem Evi'nin Açılışı Yapıldı ve Aşure Dağıtıldı.
 Hacı Bektaş-i  Anadolu Kültür Vakfı  Silivri Şubesi tarafından gerçekleştirilen açılışta Kurban Lokmaları ve Aşure dağıtıldı.

Cem evi'nin yemeh hane kısmının açılışını Silivri Kaymakamı Ali Partal, Belediye Başkanı Özcan Işıklar, Chp Milletvekili Eren Erdem, İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk, Esnaf Odası Başkanı Nuray Koçer, CHP İlçe Başkanı Suna Göçengil, Ak Parti İlçe Başkanı Rıfat Kutlu, MHP İlçe Başkan Vekili Murat Karasu, Cem evi Dedeleri'nin yanı sıra Cem evi yapımına büyük katkı sağlayan  Ali Şahna ile gerçekleştirildi. 

Vakıf Başkanı Abdullah Kaya Cem Evi Yapımında Emeği Geçen Herkese Teşekkür etti.


Bu gün İslam Alemi'nin birlik ve beraberlik içinde olduğu  gün Aşure günüdür. Peygamberimiz Muhammed Mustafa'nın gözünün nuru olan torunu Hz. Hüseyin'in Muaviye'nin ve Yezid orduları tarafında Kerbela da ailesi ile beraber Şehit edilmesine duyduğumuz acıyı üzüntüyü yaşadığımız ve tuttuğumuz Yas-ı Matem Orucu ve göz yaşı ile andık.

İslam tarihinde Muharrem ayında tüm islam tarihine yetecek kadar acılar yaşandı. Peygamber Efendimiz Muhammed Mustafa'nın ailesi torunları aç kurtlardan daha vahşi bir topluluk tarafından katledildiler.


Cem evi inşaatı için yer tahsisi için yardımcı olan Belediye Başkanımıza, Meclis üyelerine, inşaaat'ın her aşamasında bizlerden yardımlarını esirgemeyen kurum ve kuruluşlara, Vakfımızda daha önce görev yapmış önceki yönetimlere ve özellikle Cem evimizin yemekhane ve gasil hanesini yaptıran Ali Şahna'ya çok teşekkür ederiz. Sayın Ali Şahna bugün Cem evimizin üst kısmını da tamamlayacağı müjdesini vermiştir.

Ayrıca bizleri hiç bir zaman yanlız bırakmayan Alevi Kültür Dernekleri Silivri yöneticilerine ve kendi yönetimime çok teşekkür ederim.


Özcan Işıklar Bu İbadet Hanemiz Sevgi ve Barışın Yeri Olsun


Özellikle bu günlerde birleşmeye ihtiyac duyulan günlerdeyiz. İslam dünyasının yaşadığı, yaşatılmak istenen, dışardan enjekte edilen bizi dünyanın karanlık yüzü gibi göstermeye çalışanlara, biz yaşadığımız yeşettiğimiz bu insan sevgisini evrensel bir dille dünyaya topluma anlatmaya devam edecegiz.


Bu gün burada bulunan bütün canlara, Cem evi'nin yapılmasından, başlangıcından bu yana Vakf da ve Dernek de görev yapmış tüm arkadaşlara, Ali Şahna beyefendiye, cem evinin projesinden temel atmasına kadar emek vermiş herkese şükranlarımı sunar bir kez daha teşekkür ederim.


Özellikle bundan sonrasında da bu ibadet hanenin eğitim, sevgi, barış yuvası olarak amacına hizmet edecegine tüm kalbimle inanıyorum. Burada bulunan ve tüm Silivrili hemşerilerimin Aşure gününü gönülden kutluyorum.


Kaymakam Ali Partal Allah Tutgunuz Oruçları Kabul Etsin.


Bu anlamlı günde sizlerle birlikte olmaktan memnuniyet duyduğumu belirtmek isterim. Özellikle belirtmek isterim ki Cem evimizin yemekhanesi çok güzel olmuş emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Bu tür eserler ve yapılar birlik beraberlikle olur, az-çok demeden herkesin küçük de olsa katkı sağlaması ile oluyor.

Peygamberlerin en önemli aylarından biridir  Muherrem ayı, Hz. Adem den Peygamber efendimize kadar bir çok olaylar yaşanmış ve ayrıca matem ve hüzün dolu olaylar da bu ayda yaşanmış. Ben özellikle bu ayda tutmuş olduğunuz oruçları, yapmış olduğunuz ibadetleri ve iyilikleri Allah kabul etsin diyorum.

Hoşgörünün kardeşliğin hakim olduğu bir ortam olsun ve bu hepimizin yaşam biçimine yansımasını temenni ederim.


Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2017, 11:41

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132