ROTARY DEN YUNANİSTAN'A KARDEŞ KULÜP ZİYARETİ

Geçtiğimiz hafta Silivri Rotary Kulübü Yunanistan'ın Kavala şehrini ziyaret ederek Kavala Roraty Kulübü ile kardeş klüp ziyareti gerçekleştirdi.

ROTARY DEN YUNANİSTAN'A KARDEŞ KULÜP ZİYARETİ

 Geçtiğimiz haftalarda Kavala Rotary Kulübünü temsilen ziyaret eden  ionnis Stellios tarafından yapılan resmi davetin ardından Yunanistana giden Silivri Rotary Kulübü, kardeş kulüp ziyareti iletoplantı gerçekleştirildi.

Kulüpler arası ve ülkeler arası Bayrak ve Flamaların taktiminden sonra Şehirleri temsilen yöresel hediyeler verildi.


Gerçekleşen ziyarette Silivri Rotarı Kulübünü temsilen Silivri Rotary dönem başkanı Nasuf Türkyılmaz, eski dönem başkanı Yasin Elmaslı, Nurten Daniş, Zeynel Gürer, Meryem Çalkın ve Özgün Deniz Gündüz katıldı.
Kulüpler düzeyinde yapılan ziyarette 2484. Roraty Kuzey Bölge Kavala Rotary başkanı Kristina Vamvouiri ve Bölge Guvarnörünün yanı sıra çok sayıdaKlüp üyeleri ev sahipliği yaptı.


Yunanistanın en eski Rotary Kulübü ünvanını taşıyan Kulüp 1952 yılında kurulmuş. Gerçekleştirilen ziyaret neticesinde Kardeş Kulüp olarak bir dizi projelerde ortak çalışma kararı alınarak, Kavala Rotary Kulübü Silivride bulunan Yunanlıların son Azizi olarak bilinen Aziz Nektarios 'un evinin restore edilmesi konusunda da hertürlü yardıma hazır olduklarını belirttiler.


2018 Şubat ayında silivriye gelecek olan Kavala Rotary Kulübü ve Bölge Guvarnörü resmi protokol imzalayacaklar.


Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2017, 11:34

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132