LERZAN ÖKE’YE BİR ÖDÜL DE ROTARY DEN

Geçtiğimiz hafta 8 Mart Dünya Kadınlar günün de Rotary 2420. Bölge Köprü Grubu olarak düzenledikleri programda Rotaryanlar bir araya geldi

LERZAN ÖKE’YE BİR ÖDÜL DE ROTARY DEN
 Rotary dönem Başkanı Mustafa Yazıcı bir konuşma yaparak şunları belirtti.

Silivri’de kurduğu Sanatçılar Köyü ile sadece Silivri’de değil Türkiye’ye Sanatçılar Köyü kazandıran Lerzan Öke hala bu köyün onursal başkanıdır.

Yoga sporuyla yakından ilgilenen sanatçı uzun yıllar bu sporla ilgilenerek halka yoga sporunu sevdiren biri olmuştur.

Sanatçı, gazeteci, yönetici kimlikleriyle bu güne kadar 35 ödül alan Lerzan Öke aynı zamanda Silivri Rotary Kulübü onursal üyesidir.

Sayın Lerzan Öke’yi bu anlamlı günde Rotary, meslek ödülüne önermekten büyük mutluluk duyuyorum.

Cumhuriyetimizin bugüne kadar yetiştirdiği ve bundan sonrada yetiştireceği Türk Kadın Sanatçıları ve Türk kadın meslekcilerine saygılarımı ve şükranlarımı sunuyorum.

Guvarnör yardımcısı Aysel Akbulut Lerzan Öke’ye ödülünü vererek kendisini tebrik etti.

Öke’den duygusal anlar.

 Kısa bir konuşma yapan Lerzan Öke. Rotary Meslek ödülüne layık görülmekten büyük mutluluk duyduğunu belirterek Cumhuriyet kadını olmaktan büyük gurur duyuyorum. Ben yedi yaşında iken Atatürk ölmüştü. Annem Babam ve bütün komşularımızın ağladığını görünce anneme neden ağladığını sordum, Babamız öldü deyince ama babam burada ölmemiş yaşıyor demiştim. Annemin verdiği cevap beni de göz yaşları’na boğdu ‘’ Hepimizin babası Atatürk öldü’’. 

Hala dün gibi aklımda sözleri katılan misafirlere duygusal anlar yaşattı bazı misafirler göz yaşlarına hakim olamadılar.

 Güncelleme Tarihi: 14 Mart 2017, 22:38
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132