Kaymakamlık – Halk Toplantısının 7. Düzenlendi

Silivri Kaymakamlığı tarafından her hafta düzenlenen mahalle ve halk toplantısının 7. si bu hafta Silivri Fenerköy mahallesinde gerçekleştirildi.

Kaymakamlık – Halk Toplantısının 7. Düzenlendi

 Sömestri tatili karne gününe denk gelmesi  sebebiyle  Kaymakam Ali Partal ve Kurum müdürleri Fener Köy ilkokulu öğrencileriyle karne heyecanına ortak oldular.

Karne taktiminin ardından mahalle kahvesinde toplanan vatandaşlarla bir araya gelen kaymakam Ali Partal vatandaşların sorunlarını dinledi.

7. si gerçekleşen toplantıya Kaymakam Ali Partal, ilçe Jandarma Komutanı Mustafa Yoldaş, Rumeli Üniversitesi  Rektörü Dr. Salih Aynural, İlçe Tarım Müd. Kemal Benli, İlçe Milli Eğitim Müd. Ahmet Ay, Bel Başk. Yrd. Hasan Solak, İlçe Müftüsü İdris Çatmakaş, İlçe Sağlık Müd. Hasan İpekoğlu, Fener Mah. Muhtarı Muharrem Eren ve İski- Bedaş- İgdaş  köy halkının sorularını yanıtlayarak, yerinde çözüm üretebilmek adına  cevap verildi.

Her sorunu can kulağı ile dinleyerek notlar alan İlçe Kaymakamı Ali Partal, kurumlarla ilgili gelen soruları ise ilgili kurum müdürleri yanıtladı.

Fener Köy mahallesin daha önce daha önce bulunan sağlık ocağının kapatılmasına tepki gösteren vatandaşlar, tam donanımlı olan sağlık ocağımızın yeniden açılmasını istiyoruz dediler.

Köyün en büyük sorunlarından biri olan imar izni ise mahalle’nin en büyük sıkıntısı. Yetkililere konuyu öncelikli olarak Muhtar Muharrem Eren anlatırken söz alan mahalle sakinleri de ‘’ mahallemizde iki kat imar izni var birinci katını dükkan veya hayvanlarımıza ahır olarak kullanıyoruz, ikinci katta da anne babalarımız yaşıyor evlenmek istediğimizde köyde oturacak ev bulamıyoruz. Evlenen gençler ise köyde ev olmadığı için ya başka köye yada Silivri merkeze taşınıyor buda haliyle mahalle nüfusunun azalmasına sebep oluyor. Bu imar izin olayına bir an önce bir çözüm bulunsun’’ dediler.

  

  

Güncelleme Tarihi: 07 Şubat 2018, 14:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132