KALKO: Eğitime Desteğe Devam

Kalko: Dokunulmadık köy okulu bırakmayacağız Engelliler Haftası nedeniyle düzenlenen etkinlikte konuşan işadamı Ümit Kalko, Silivri’de katkı sunmadığı köy okulu kalmayacağını söyledi.

KALKO: Eğitime Desteğe Devam

 Engelliler Haftası nedeniyle her yıl olduğu gibi bu yıl da Lions Leo Dernekleri Esen İbak Eğitim ve Uygulama Merkezi’nde etkinlik düzenlendi. Okul Müdürü Nazım Öztürk'ün evsahipliğinde Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay, Şube Müdürü Mehmet Şen, hayırsever iş insanları Ümit Kalko ve Alev Arakelyan ile Ümit Kalko Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi İnci Aydar ve öğrenci velilerinin katıldığı etkinlikte engeli öğrencilerin hazırlamış olduğu çeşitli gösteriler sahnelendi. 

ÜMİT KALKO’YA PLAKET VERİLDİ 


Silivri İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay tarafından, okula yaptığı bağış ve katkılardan dolayı Mektebim Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Kalko’ya plaket verildi. Plaketi aldıktan sonra bir konuşma yapan Kalko, eğitime katkı sunmanın kendisin için bir vatandaşlık görevi olduğunu belirterek yeni kurmuş olduğu Ümit Kalko Vakfı aracılığı ile Silivri’de dokunulmadık köy okulu kalmayacağını söyledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Ay da yaptığı kısa konuşmada Kalko’ya teşekkür etti. Etkinlik öğrencilerin gösterilerinin ardından sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 08 Aralık 2017, 10:53

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132