IŞIKLAR: SATILIK SİLİVRİ YOK

Geçtiğimiz gün kale parkta düzenlenen toplantıda konuşan Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar Silivrispor ile alakalı konuşarak Ümit Kalko'yu hedef alan sözlerinde ''satılık Silivri yok'' mesajını verdi. İşte o demecin ayrıntıları.

IŞIKLAR: SATILIK SİLİVRİ YOK

 Daha kötüsü ve daha vahim olanını söylüyorum Silivri’ye karşı bir ameliyat yapmaya bir operasyon çevirmenin gayretlerini seziyoruz. 

Ne oldu iş siyaset sokmayın diye kulübün tüzüğündede var 8 senedir seçimlerde otobüslerde kampanyalarda silivrispor bayrağını gören var mı? Astığım afişte dağıttığım broşürde Silivri spor bayrağı gören var mı? Silivriden bir futbolcuyu çağırıpta veya kulübü çağırıpta gelin beraber toplantılarıma diyen bilen duyan var mı? Bir tanesinide siyasetime karıştırmadım karıştırmadığım gibide her partiden arkadaşımın orada olmasına özen gösterdim. 


Şimdi orada bir beklenti içinde yarın öbürgün ben siyasi bir beklenti belediyeye karşı silivriye karşı ameliyatına bir şey yapabilkir miyim? Kulüple başladık kulübü esir aldık Silivriyi teslim alır mıyım gibi bir hesap yapacaksın.

Daha son diyeceksinki siyasileştirerek eski bir belediye başkanını cebine veririm 2 milyon onu o partiden aday yaparım öbürüne veririm 5 milyon bu partiden aday yaparım bölerim acaba burada siyasi bir sonuç tersi elde edermiyim iş buraya geldi. 


Şimdi ben ona şu cevabı veriyorum siyaset yapmak kolay değil siyasi partinden aday olursun ki öyle bir şey inşallah olur satılık bir Silivri olmadığının cevabını çok net alırsın ve siyaset yapmanın bir kenti yönetmek isteminin bir kente heyecan koymanın emek vermek istemenin hangi parti olursa bu güne kadar bütün emeği geçen bütün partilerin bütün meclis üyelerine ilçe yönetimlerine hepsine saygım var. 


Ben orada bütün arkadaşlarıma saygıyla bakıyorum. Öünkü zor bir şey emek veriyor. Siz onu seversiniz beğenirsiniz beğenmezsiniz ama bir emek veriyor silivride yaşıyor. Yarışı başkalarınla değil kendinle yapacaksın. Biriyle yaparsan o seni geçer geçme ihtimali var. Birşeyi yapmak istiyorsan başkalarının değersizliğine basarak değil kendi değerlerine basarak yükselirsin. 


Benim en çok takıldığım noktalardan biri satılık Silivri satılık silivrispor yok. Biz ne yapacağız? Bütün odalara bütün meslek kuruluşlarına üye sayısı 500 yüzlerce binlerce üye olmak isteyen arkadaşımız var alınmıyor. 200 bin nüfuslu silivriye yakışır mı? Yapacaksınız 5 bin üyeyi ayda 3 buçuk lira tutuyor. 3 buçuk lirayı telefonundan ödemeyecek arkadaşımız var mı burada. Ama bu denendi mi bugüne kadar amadenenecek.

Kapı kapı dolaşılacak üyes sayı en az bin iki bin hedef ler koyarak 5 bin lere çıkaracağız işte ozaman yürüyecek. Bugün sizin huzurunuzda söz veriyorum belediye benim dönemimde birgün onlar verilmeye devam edecek fazla kaynak bulmak içinde uğraşacağız gerekirse kurumlaştırmak için 25 yıllığına bir işletmeyi tahsis edeceğiz ama halkımızda en az 5 bin 10 bin üye yaparak aylık 3 liralarla o kulübü aslanlar gibi de yaşatacağız.

Şimdi bir milat oluşacak bundan sonra böyle arayış içerisine girmeyeceğiz. Sonuna kadar mücadele edeceğiz. Silivriyi olması gereken itibara dönüştüreceğiz. Efendim 2. Lige çıkacağız biz daha öncede çıktık. Başarı tek bir sonuç değildir. Şampiyon olur 2 sene sonra 3 sene sonra olur.

Ufuk kardeşiminde dediği gibi Borçsuz harçsız geliri olan evde her çocuğa forma giydiren onları spora alıştıran en az 6- 7 branşta çocuklarımızı eğiten silivrispor olarak bütün evlere giren geleneksel sporlarımızı yaşatan yeşerten erkek çocuğuyla kız çocuğunu beraber spor yaptıran bir geleneği göreneği güçlü halkın en köşesine kadar gitmiş büyük bir silivrispor yaratmak hepimizin görevi olacak.

Benim
 kırgınlığım kızgınlığım yok benim muhatabımda değil. Siyaset başka bir arena zamanı gelirsin çıkarsın görürsün boyunun ölçüsünü.

Hepinize teşekkür ediyorum.

Silivri’nin huzurunu bozdurmamak için elimizden geleni yapacağız.


özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132