İntihar Olayın Hakkında Başsavcılık Açıklama Yaptı

Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın intihar olayına ilişkin yazılı basın açıklaması yapıldı.

İntihar Olayın Hakkında Başsavcılık Açıklama Yaptı
 Yapılan basın açıklamasında makam odasında intihar eden Emniyet Müdürü'nün savcılıkca ve olay yeri incelemesinin ardından intihar ettiği bildirildi.


Başsavcılıktan Yazılı Basın Açıklaması.

Silivri İlçe Emniyet Müdürü Hakan Çalışkan'ın 31 Temmuz 2017 Pazar akşamı İlçe EmniyetMüdürlüğü hizmet binasındaki makam odasına saat 10: 40 da ölü vaziyette bulunması olayına ilişkin olarak;


Cumhuriyet Başsavcılığımızca olayın saat 10:57 de ihbar edilmesi üzerine derhal nönetçi Cumhuriyet savcısı ile olay mahaline gidilmiş, olay yerinin güvenliği sağlanmış, olayın tahkik için acil ve gerekli önlemler alınmıştır.


Olay yerinde yapılan ilk incelemelerde, EmniyetMüdürü Hakan Çalışkan'ın makam odasında ki koltugunda oturur vaziyette olduğu, başında ateşli silah yarası ve koltuğunun yanında zeminde beylik tabancası olduğu görülmüştür.


Müdür Hakan Çalışkan'ın  31/7/2017 saat 01: 10 civarında istirahat etmek üzere makam odasına geçtiği, sabah saat 10:30 civarlarında özel kalem personeli tarafınada önce telefonla arandığı, telefonlara cevap vermemesi üzerine makam odasına girildiği, hareketsiz ve başından yaralı olduğunun görülmesi üzerine sağlık ekiplerine haber verildiği ve ex olduğu anlaşılınca sıralı amirlere ve Başsavcılığımıza haber verildiği tespit ve müşahade edilmiştir.


Başsavcılığımızca olay yeri inceleme ekipleri ile olay yerinde gerekli delil ve tespitleri ve incelemeleri yapılıp adli yönden önem arz eden herhangi bir şüpheli duruma rastlanmamıştır.


Nöbetçi Cumhuriyet Savcısı ve Adli Tıp Doktoru ile adli muayene işlemleri icra edilmiş ve cenazesi otopsi yapılmak üzere İstanbul Adli tıp kurumuna yollanmıştır.


Olayla ilgili olarak başlatılan adli soruşturma titizlikle ve çok yönlü olarak sürdürülmektedir.

Silivri halkına, mesai arkadaşlarına ve kederli Ailesine başsağlıgı ve sabırlar dileriz.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132