İMAMOĞLU HAKKINDA ÇIKAN İDDALARA YANIT VERDİ

Son günlerde hakkında ''Karakol bastı'' iddaları'nın asılsız olduğunu ve olayların çarpıtıldığını belirten Ekrem İmamoğlu bir açıklama yaptı.

İMAMOĞLU HAKKINDA ÇIKAN İDDALARA YANIT VERDİ
 ‘CHP’Lİ BAŞKAN KARAKOL BASTI’ İDDİASIYLA İLGİLİ BEYLİKDÜZÜ BELEDİYE BAŞKANLIĞI AÇIKLAMASI

13.08.2017 (Bugün) tarihli Akşam Gazetesi’nin ilk sayfasından yayımlanan ‘CHP’li Başkan Karakol Bastı’ başlıklı haberin gerçeklerle hiçbir ilgisi yoktur. Haberde verilen bilgilerin istisnasız tümü yalandır.

Bu haberle, hem belediye kurumuna ve başkanına hem de değerli polis teşkilatımıza hakaret edilmiş ve bu iki kurum da aşağılanmıştır. Konuyla ilgili tüm yasal haklarımızı saklı tutuyoruz.

Haberde verilen bilgiler gerçek dışı olduğundan sadece özet yaparak bu açıklamaya sığdırmaya gayret edeceğiz.


1) Gürpınar Sosyal Tesisleri adlı spor alanının herhangi bir işletmecisi yoktur. Ayrı ayrı mahkeme kararlarıyla bu tesisin işgal altında olduğu mahkemelerce kanıtlanmıştır.

Talep edilirse bu mahkeme kararları tüm basın kuruluşlarına ulaştırılabilir. İBB ile Beylikdüzü Belediyesi arasında söz konusu alanın mülkiyet hakkı konusu görüşülmektedir. İşletmeci olduğu iddia edilen kişiler, bu görüşmelerin uzamasını fırsat bilen işgalci bir gruptur.


2) Haberdeki isimde bir vakıf Beylikdüzü’nde yoktur ama aynı isimde bir dernek vardır. STK hem Beylikdüzü Belediyesi hem de İBB ile ortak çözüm arayışlarında olan ve bu iki kurumun resmi görevlileri tarafından muhatap alınan bir STK’dır. Evimiz Beylikdüzü Derneği, haberde bahsedildiği gibi bu tesisin önünde kampanya yapmamıştır. Bu ifade de gerçek dışıdır.


3) Yine haberde bahsedildiği gibi ‘karakol basma’ ‘ polise hakaret’ gibi karalamalar ne kurumumuzun ne de başkanımızın yaşam kültüründe yoktur. Bu tip yaklaşımları tümden reddediyor ve en şiddetli şekilde kınıyoruz.


4) Karakol basılması gibi ağır bir suçlamanın diğer muhatabı da Beylikdüzü İlçe Emniyet Müdürlüğü’dür. Yalan haberde adı geçen karakolda o an Beylikdüzü Emniyet Müdürü Niyazi İnci’nin de bulunduğu belirtilmemiş.

2 ay önce yaşandığı iddia edilen bu olayla ilgili ne emniyet müdürü Niyazi İnci ne de karakoldaki polisler şikayetçi olmamıştır.


5) Karakol basılması gibi ağır bir suçlamaya rağmen, herhangi bir şikayet olmamasını kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Bu yalan habere özellikle bu pencereden bakılmalıdır.


6) Yalan haberde, elinde sigarayla karakoldan çıkan bir kişinin fotoğrafı gösterilerek ‘İmamoğlu’nun adamları rahat tavırları ile sigara içerek karakoldan çıktı’ deniliyor. Söz konusu fotoğraftaki kişi belediye personeli değil uzun yıllardır Gürpınar Karakolu’nda görev yapan bir polis memurumuzdur.


7) Böylesine ağır suçlamalar içeren bir haberi hazırlayan muhabirin ve sıralı sorumluların, haberde suçlanan kişinin yani belediye başkanı Ekrem İmamoğlu’nun ya da belediyenin kurumsal görüşüne başvurmaması ise gazetecilik açısından vahim bir durumdur.


8) Yalan haberin giriş cümlesinde bile belediye başkanı İmamoğlu, haberle hiç ilgisi olmayan Adalet Yürüyüşü’ne katılmakla suçlanıyor. İşte bu yalan haberi yaptıran gerçek motivasyon kaynağı budur ve bilinçaltındaki bu gerçek satırlara da yansımıştır.


9) Beylikdüzü Belediyesi, haberde adı geçen görevlilerimiz ve Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ayrı ayrı bu haberi yapan kişi ile ilgili yasal haklarını kullanacaktır.


Kamuoyuna Saygılarımızla

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2017, 09:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132