HİZMET EZİYETE DÖNÜŞTÜ

Silivri'nin yolları ve sokakları yılan hikayesine döndü.

HİZMET EZİYETE DÖNÜŞTÜ
 Son bir buçuk yıldan beri Silivri'nin bütün sokaklarında ve mahallelerinde İSKİ, İGDAŞ ve Elektirik alt yapı çalışmaları nedeniyle yolların kazılması ve bir türlü bitirilememesi vatandaşı bıktırdı.

Özellikle Fatih Mahallesi ve Mimar Sinan Mahallesi sakinleri '' Bu hizmet olmaktan çıktı eziyete dönüştü'' söylemleri vatandaşın isyanının göstergesi oldu.

Kazılan yerlerin üstünün sadece toprakla kapatılarak öylece bırakılması, kazılan bir çok bölgede haftalarca hatta aylarca hiç bir işlem yapılmaması mahalle sakinlerinin hergün Silivri Belediyesini ve diğer kurumları aramasına sebep oluyor. 

Mimar Sinan Mahallesi sakinleri ''Bu sokakları kazıyarak böylece bıraktılar haftalardır kimse uğramadı buraya, araçlarımızla bu yolları kullanmak eziyet oldu. Araçlarımızda ki hasar her geçen gün artıyor ne lastik kaldı ne de ön aksam, haftada iki kez araba yıkatmak durumunda kalıyoruz, buda yetmezmiş gibi her yağmurda dağ başında yaşıyormuşuz gibi çamurlar içinde mücadele ederek evimize ulaşıyoruz.

Şimdi yaz geliyor sıcak havada cam ve kapı açmak da mümkün olmayacak. Silivri'nin köy yolları merkez de ki yollardan çok daha iyi bu nasıl iş anlamıyoruz. Bu işin sorumluları kimlerse çıkıp bu çalışmaların ne zaman biteceği konusunda kamuoyunu bilğilendirsinler''.

Yılan hikayesine dönüşen ve her defasında ''sona yaklaştık'' denilen Boğluca Deresi ve tarihi Mİmar Sinan Köprüsü'nün nezaman biteceği ise hala muamma. 

Yetkililerden çözüm ve açıklama bekleyen vatandaş'ın hizmet adı altında yaşadıkları eziyet ise hala tartışma konusu olmaya devam ediyor.

Güncelleme Tarihi: 14 Mayıs 2017, 01:03

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132