Hayır İçin Yürüdüler

Silivri Demokrasi Plartformu hayır için Silivri sahilde bir araya geldi. 16 Nisan da gerçekleşen referandum oylamasında seçim sonuçlarına hile ve şaibe karıştığını belirten Silivri Hayır Plartformu bir açıklama yaptı.

Hayır İçin Yürüdüler
 Yapılan açıklamada:  Tarihimizin en geri en satandartı düşük gelecekte ülke olarak nasıl bir karanlığın ve bilinmezliğin içine çekilebileceğimizin tuzaklarıyla dolu. Başta temel hak  ve özgürlüklerimiz olmak üzere yargı ve adalet güvencesinin ortadan kaldırıldığı, iş ve ekmek hakkımızın birilerinin iki dudağı arasına mahkum eden seçme ve seçilme hakkınıza ipotek koyan, Laik Cumhuriyet temellerini dinamitleyen çağdaş dünya ailesinden ve bilimin aydınlık yol göstericiliğinden hızla uzaklaştırıldığımız bir anayasa değişiklik referandumuna zorlandık. Kabul edebilir miydik, elbette hayır.

Bu referandum yine tarihimizin en eşitsiz kanpanyası  ve bizlerin vergileri ile oluşan devlet bütçesi ve imkanlarını kullandılar. 15 yıldır bu ülkeyi mutlak bir çoğunlukla yöneten bu iktidar neyi istedi de yapamadılar ve tek edam diktatörlüğüne gideceği açık bir ana yasa değişikliğine bu ülkeyi zorladılar.

Bu halk ne istediniz de vermedi, ileri demokrasi ve Avrupa birliği kutlamalarından gele gele bütün ülke OHAL ve sıkı yönetim yaşıyor. 15 Temmuz darbe kalkışmasını yapanlar sizin kardeşleriniz , ortaklarınız, kankalarınız değil miydi.

Bunlara rağmen hayırlarımızı 16 Nisan da yedi bölge dört köşe, sağcısıyla solcusuyla, Türküyle, Kürdü ile, Alevisi ile, Sunni’si ile Laik Demokratik Cumhuriyetimizden vaz geçmeyeceğimizi gösterdik. Lakin hepimizin gözünün içine baka baka oy sayım sırasında kuralları değiştirip büyük hileler ile karşılaştık. Bunu elbette bunları kabul etmeyeceğiz.

Referanduma hile karışmıştır, şaibeli duruma düşmüştür buradan toplumsal birlik ve dirlik çıkmaz. Bu referandum hem içerik , hem kampanyası, daha vahimi  sayım hile iddaası ayyuka çıkmıştır.

Bu yüzden ülkemizin hayrına ve hayır oylarımıza sahip çıkıyoruz, hayır oylarının kazandığına inanıyoruz. Bu yüzden adalet arıyoruz. Yalan yanlış ve hile ile kazanılmış zaferlerin kazananı tarihte görülmemiştir.

Ülkemiz herkesin kaybedeceği bir eşikte durmaktadır, buna dur demeliyiz. Tek çare  sosyal, laik, hukukun üstünlüğü ve mutlak bağımsız yargı güvencesinde olan parlamenter sistemdir diyerek açıklamanın ardında grup olaysız dağıldı.

 


Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2017, 17:07

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132