Halkın huzuru için hep birlikte görev başındalar

Silivri Emniyet Müdürlüğü tarafından organize edilen ve Kaymakam, Silivri Bel.Baş.yardımcısı, Cumhuriyet Savcısı, Rumeli Üniversite rektörü, Jandarma Komutanı’nın da yer aldığı Huzur Toplantısı, Silivri Belediyesi Yaşar Kemal Fuaye ve Sergi Salonu’nda gerçekleştirildi.

Halkın huzuru için hep birlikte görev başındalar
 Silivri İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından her yıl düzenli olarak "huzur toplantısı " düzenleniyor.

Bu yıl geniş katılımlı hazırlanan huzur toplantısına Silivri Kaymakamı Ali Partal Silivri Bel.Baş.yardımcısı Bora Balcıoğlku, Cumhuriyet Baş Savcısı. Hüseyin Gümüş, Rumeli Üniversite rektörü Salih Aynural, ilçe Jandarma Komutanı Mustafa Yoldaş'ı yanı sıra Silivrideki TSK'lar, Dernek temsilcileri, Muhtarlar, Siyası Parti ve Kurum temsilcileri toplantıya katıldı.


Geçen yıla oranla bu yıl düzenlenen huzur toplantısına  vatandaşlar da çok sayıda katılım vardı.


Silivri İlçe Emniyet Müdürü Taner Ertürk istatistik verilere dayalı hazırlamış oldukları sunum ile, 2017 yılı içerisinde Silivri'de Asayiş, Terör, Trafik, Narkotik, Hırsızlık, kaçakçılık konuları hakkında gerçekleştirilen operasyon ve çalışmaları anlatarak bir önceki yıllara oranla çalışmaların ne kadar düştüğü konusunda da bilgilendirme yaptı. 


İstanbul'un ilçeleri arasında Çatalca, Şile ve Adalar'dan sonra Silivri'nin en huzurlu ilçesi olduğunu Ertürk gibi vurgulayan Partal, “Nüfusa göre bunu değerlendirirseniz Silivri'nin İstanbul'un en huzurlu ilçesi olduğu ortaya çıkar” dedi. Bu huzurun tesisinde toplumsal duyarlılığının önemine işaret eden Partal, toplantıya gösterilen ilginin de bu durumu ortaya koyduğunu belirtti. 


Emniyet ve Jandarmanın suçu tek başına önlemede bir yere kadar başarılı olabileceğine işaret eden Partal, diğer tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra halk ve STK'ların süreçteki işbirliğinin başarı çıtasını çok daha yükseklere taşıyacağına değindi. 


Silivri halkı tüm kesimleri ile toplumsal huzur ve güvenliğe duyarlı yaklaşımını sürdürmeye davet eden ilçe Kaymakamımız, bağımlılıkla mücadele konusunda önümüzdeki dönemde hayata geçirmeye hazırlandığı çalışmalara destek çağrısında bulundu. 


Güvenli Okullar Projesi, ilçemizde Konutlar Alt Geçidi sorunu ve otopark yetersizliğine değinen Partal, Silivri'nin yaz kış değişim gösteren nüfus farklılıklarına da “Nüfus değişiyor hizmet verdiğimiz kamu görevlileri ve emniyet güçleri sayısı değişmiyor” diyerek işaret etti. 

Partal, “Çok uyumlu ve güzel bir işbirliği içinde çalışıyoruz. Birlik ve beraberliğimiz daimi oldukça üstesinden gelemeyecek hiçbir sorunumuz olamaz” dedi ve Emniyet Müdürü, Jandarma Komutanı ve Belediyenin çalışmalarına teşekkür ederek sözlerini tamamladı.


 

Güncelleme Tarihi: 02 Ocak 2018, 11:03

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132