Hacı Bektaşi Veli Vakfı Olağanüstü Kongre ile Yeni Başkan Seçti.

Silivri Hacı Bektaşi Anadolu Kültür Vakfı genel merkezin ani bir kararı ile olağanüstü kongreye giderek 22 Ekim 2017 Pazar günü seçim yaptı.

Hacı Bektaşi Veli Vakfı Olağanüstü Kongre ile Yeni Başkan Seçti.
Vakıf yönetimi ve Vakıf Başkanı'nın Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar ile sorunlu olduğu basına ve kamuoyuna yansımıştı. Hali hazırda Hacı Bektaşi Vakfı Başkanı Abdullah Kayanın yanı sıra aday olan CHP Silivri Belediyesi Meclis Üyesi Süheyl Kırkıcı  Vakfın yeni başkanı seçildi. Yönetim listesinin Özcan Işıklara yakın isimler olması da dikkatleri çekti.

Kullanılan oy sayısı 121, bir oy geçersiz sayıldı. Süheyl Kırkıcı 67 oy Abdullah Kaya 54 oy alarak yönetimi kaybetti. Abdullah Kaya yeni başkanı ve yönetimini tebrik ederek başarılar diledi.

Seçim oylama sonucunun açıklamasının ardından kısa bir açıklama yapan Vakfın yeni başkanı Süheyl Kırkıcı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

KAYBEDENİ OLMAYAN BİR SEÇİM OLDU.

Hacı Bektaşi Anadolu ve Kültür Vakfı Silivri Şubesi yeni başkanı Süheyl Kırkıcı ''Kaybedeni olmayan bir seçime girdik, zaten bize yakışan da buydu bütün canlar bir arada hizmet yarışına girdi. Hepimiz Cem evinin bitirlilmesi ile alakalı ortak bir iradaye girdik bundan sonrada barış ve kardeşlik dilini kurarak bütün kişi ve kurumlarla diyalog kapısını açıktutarak Cem Evimizin biran önce bitirilmesini ve Alevi - Bektaşilere yakışır şekilde inancımızı yaşama, diğer farklı kültürlerle  barış içinde kardeşce yaşamaya devam edeceğiz. Tüm Silivri halkına buradan bu sözü veriyorum.

9 yıl önce Cem evinin yapımının başlangıcı olan ve 4 yıl önce temelleri atılan Cem evi'nin en kısa sürde bitirlilmesi için bağıçılarımız, iş adamlarımız, belediyemiz'in katkılarıyla ve kuracağımız olumlu iletişim noktaları ile Cem evimizin kısa bir süre içerisinde bitirilmesini sağlayacağız.

Ben,tüm yoldaşlarımız, Alevi Dedelerimiz bunun takipçisi olacağız. Ciddi bir yük altına girdik, yanlızca binanın tuğlalarının üst üste konulması değil içini insanla doldurarak, içine insan sevgisi koyacağımız bir Cem evi yapmak istiyoruz'' dedi.

SİYASİ KİMLİĞİMLE ADAY OLMADIM
Siyasi olarak aday olmadığını belirten Kırkıcı, '' Siyasi farklılıklarım asla buraya yansımıyacaktır. Ve burası kimsenin siyasi uzantısı olmayacaktır, Kimsenin uzantısı değiliz kimseninde buraya uzantı olarak girmesine de müsade etmeyeceğiz. Aleviler Cem evindedir ve Cem evide Alevilerindir.
Bize yardımcı olmak isteyen her kurum ve kişiler bizim sıkıntılarımızın çözümünde katkı sağlasınlar başka bir şey istemeyiz'' dedi.


Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2017, 10:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132