Damarlarında ki Asil Kanı Kirletme

Silvri Ülkü Ocakları Başkanlığı yapan Erhan Özkök ile dobra dobra konuştuk.

Damarlarında ki Asil Kanı Kirletme

 Yaklaşık üç yıldır Silivri Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı Başkanlığı yapan Özkök ocak kültrü, ahlakı, gençlere verdikleri eğitim ve sosyal destekler dahil, Ülkü Ocakları olarak Ülke genelinde uyuşturucuya karşı başlattıkları mücadeyi konuştuk.

Her yıl İl başkanları tarafından belirlenen 40'a yakın çalışmalarda hedeflenen çizgiyi yakalayan ve İstanbul da 39 ilçe bazında taktir belgesini alan bir ilçe olmuş.

“Damarlarındaki Asil Kanı Kirletme” “Uyuşturucu ile zihnini ve bedenini çürütme, kendini yok etme!” “ Spor yap dinç ve mutlu ol” " Türk Gençliğini ısrarla spora davet ediyoruz" sloganları ile yola çıkan Genel Başkanımızın özellikle üzerinde durduğu bir konu '' Uyuşturucu madde kullanımı ve bağımlılığı'' var.

Bu konuda Genel Başkanımız kadar biz de hassasiyetle durmaktayız diyen Erhan Özkök yeni nesil çocukların ve gençlerin nasıl tuzağa düşürüldüğünü ve buna karşı verdikleri mücadeleyi anlattı.


Ülkü Ocakları Eğitim Ve Kültür Vakfı'na gelen gençlere hangi konularda destek ve eğitim veriyorsunuz?


Silivri'de ki mevcut okulların %90'ın da teşkilatlanmalarımız bulunmakta. Geçen yıl Milli Eğitim'in düzenlediği öğrenci temsilciliklerini biz almıştık. Çocuklarımızın haftalık ders programlarına destek veren seminer çalışmalar yapıyoruz. Bir nevi okul sonrası ders etüt'ü gibi de düşüne bilirsiniz.

Zaman zaman Türk Milliyetçiliği, Türk Devletleri gibi konularda bilgiler verip merak ettikleri soruların yanıtlarını veriyoruz. 


Özellikle etüt konusunda, bazı çocuklarımızın eksik kaldığı dersler konusunda bölüm öğretmenleri ile konu takviyesinde bulunarak eğitim konusunda da destek veriyoruz. Geçen yıl YGS- KPSS sınavları konusunda çalışmalar yapmıştık bu yılda aynı şekilde devam edecek.


Bu yıl hassasiyetle üzerinde durduğumuz konu uyuşturucu, geçtiğimiz günlerde Silivri İlçe Emniyet Müdürümüz Taner Ertürk'e bir ziyaret gerçekleştirdik ve bu konudaki çalışmalarımızdan ve hassasiyetimizden bahsettik.

Emniyet Müdürümüz bu konuda sonuna kadar destek verebileceğini hatta konu hakkında seminerler düzenleyebileceğinin bilgisini verdi bize. 


Bizler de yönetim olarak gençlerimizde uyuşturucu konusunda algı yaratmak için okul yakınlarında ki bilboart lara uyuşturucu madde konusu hakkında afişler astık sosyal medya üzerinden bu paylaşımları düzenli yapıyoruz. 


Ayrıca ocak yönetimi ve gençlerimizle sosyal aktivite olması anlamında spora gidiyoruz. Doğa yürüyüşleri futbol turnuvaları düzenliyoruz. Bu sene ki mücadelemiz Genel Başkanımız Olcay Kılavuz'un da üstünde durduğu uyuşturucu ile mücadele var.

Geçtiğimiz günlerde bir takım medya kuruluşlarında Ülkü Ocakları'nın Milliyetçi Hareket Partisi'nin Gençlik Kolları olduğu  ve bu yönde hareket ettiği, hatta Ülkücü gençlerin mafya vari olmaya çalıştığı yönünde bir algı oluşturulmaya çalışıldı gerçekten öylemi?


Ülkü Ocakları olarak böyle bir düşünceye sahip değiliz hepsi duruşu, karekteri, terbiyesi olan çocuklar. Diğer karşılaştırma yapılan gençlik yapılanmalarının aksine ülkücü ahlak ve terbiye ile yetişiyorlar, Vatan Millet aşkı ile yetişiyorlar, imanlı yetişiyorlar. Dışardan bakan bir takım insanlara böyle yansımış olabilir ama Ülkü Ocakları içinde kavgacı tavırlar bize çok uzak şeyler. 


Çok uzun yıllardır burada yaşıyorum ve uzun yıllardır da Silivri'de gazetecilik yapıyorum, bugüne kadar ülkücü gençlerin bir kavgasına şahit olmadım ve duymadım. Kamu oyuna yansımayan şeyler oluyormu?


Biz bir gençlik hareketini yönetiyoruz illa ki zaman zaman gençlerin bireysel farklı durumlar içerisine girmesi kaçınılmaz oluyor. Bu tarz da ve bunu süreklilik haline getiren gençlerimizi fark ettiğimizde önce uyarı ve ikazlarla düzeltme yoluna gidiyoruz varsa sorunu çözmeye çalışıyoruz. 

Eğitim ve Kültür Vakfı olarak bütün eğitim ve toplantılarımızda ülkücü gençlerin elinin silah tutmadığını en büyük silahın kalem ve bilgi olduğunu belirtiyoruz.  Gençlerimize eğitimin ne kadar önemli olduğunu anlatırken Aziz Sancar örnegini veriyoruz, Aziz Sancar Beşiktaş Ülkü Ocaklarında yetişmiş biridir. 


Bizim yetiştirdiğimiz gençlerin büyüdüklerinde, Doktor, Hakim, Emniyet Müdürü veya bir Devlet büyüğü olduğunda işini layıkı ile yapması gerektiğini bunun bir Vatan-Millet borcu oldugunu aşılıyoruz. 


Bir Ülkücü'nün yalan söylemesi, Ülkücü mücadelenin aksi yönünde davranması bizim için güneşin doğmaması ile eş değerdir. Ocak kültürü ile yetişmiş gençler hiç bir zaman dürüslüğünden terbiyesinden ahlakından taviz vermez, bunu zaten genç kardeşlerimin dışarda da gösterdiğine inanıyorum.


İşin siyasi kanadına bakarsak Ülkücüler ve Milliyetçi Hareket Partisi tabanı aynı saf da, gerek yerel seçimlerde gerek genel seçimlerde Ülkücü gençler MHP nin seçim çalışmalarına ne kadar katkı sağlayıp destek veriyor?


Ülkü ocakları olarak bizler siyasetten uzak bir yapılanmayız, tabiki bir Ülkücü'nün oyu Mİlliyetçi Hareket Partisinedir. Ama biz Ocağa gelen genç kardeşlerimize oyunuzu şuraya vereceksiniz diye bir talimat vermiyoruz. Bizler daha çok birleştirici, kucaklayıcı ve eğitim konularında yönlendirmeler yapıyoruz.

Kesinlikle siyasete girmiyoruz, orası bir eğitim yuvası biz gençlere ne kadar düzgün eğitim desteği verirsek bizim en büyük kazanımımız bilgili ve eğitimli gençler olmaktadır. 


Zaten belirli bir yaşa gelen gençlerimiz bilinçli bir şekilde kendi siyasi tercihlerini yapabiliyorlar. Bizden ayrıldıktan sonra görüşü farklı bir yöne de kayabilir bu kişilerin özgür iradesine bağlı bir durumdur. Ama genelde Türk Milliyetçiliği ile yetişmiş bir gencin başka bir düşünceye kayması da çok düşünülemez. Bizler siyasetten uzak eğitim kapsamlı çalışmalar yapıyoruz.


Ülkü Ocakları başkanlığı göreviniz bittiği zaman siyaset alanında bir beklentiniz veya MHP ilçe yönetimi, başkanlığı gibi bir hayaliniz beklentiniz  varmı?


Bizde görev istenmez görev verilir, verilen görev alınır ve layıkı ile yerine getirilir. Görevi bizden ne zaman almak isterlerse bayrağı devrederiz ama bize verilmiş bayrağı da gide bildiğimiz yere kadar en iyi şekilde taşımaya çalışırız. Bu görev değişimi de il başkanımız veya genel başkanımızın talimatı ile gerçekleşir, bunun haricinde şuan böyle bir düşünce içerisinde değilim. 


Ülkemiz için partimiz için görev verildiğinde de bu sorumluluğun altına girmekten de kaçınmayız. Altını çizerek belirtmek isterim ki hali hazırda Ülkü Ocakları Başkanlığı yaptığımız için böyle bir düşüncemiz yok. İl Başkanımız neyi uygun bulursa biz o doğrultuda hareket ediyoruz.


Yıllar geçtikçe herşey gibi insanlar da değişiyor ama değişmeyen tek şey Türkçülük ideolojimiz, Vatan, Millet, Bayrak ve Ezan sevdamız.

Biz Ülkü Ocakları olarak Vatanına Milletine sadık ve hayırlı gençler yetiştirmek için çabalıyoruz. Yoksa bazı kendini bilmez, Ülkücülüğü bilmez kişilerin tabiri ile Ülkücüler mafya-vari kişiler  değildir. Biz gençlerimizi ocaklarımızda bir aile görgüsü ve terbiyesi ile yetiştiriyoruz

Ülkücü gençler bu Ülke'nin çimentosudur, olmazsa olmazıdır. Çanakkale ruhu ile yoğurduğumuz gençlerimizi eğitimli bilinçli bilim adamları ve ülkesine katkı sağlayacak nesiller yetiştirmektir hedefimiz.
Ayrıca içinde bulunduğumuz hafta dolayısı ile Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ölüm yıl dönümünde Atamızı Rahmet, Minnet ve Şükranla anıyoruz.

Güncelleme Tarihi: 16 Kasım 2017, 11:18

özgün deniz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner148

banner132