BÖCEK Mİ ? KÖSTEBEK Mİ?

 Her defasında yazmayayım yazmayayım diyorum ama ne hikmetse Silivri Belediyesi'nin bitmek bilmeyen olayları fırından yeni çıkmış taze ekmek gibi önüme geliyor.

Can hıraş bir şekilde kendini sokaklara, Dernek ziyaretlerine ve proğramlara atan Silivri'nin Başkanı Özcan Işıklar uzun süredir belediye yi çok boş bırakmışa benziyor ki, belediye de herkesin at koşturduğu günleri yaşıyoruz.


Sağlam bir ekibin olmazsa ve her şeye her yere tek başına hakim olmaya çalışırsanız olacağı budur.

Her siyasetcinin ve her belediye başkanı'nın yaptığı klasik bir taktiktir, seçime son bir iki yıl kala icraate başlanır ve vatandaş ile samimi pozlar verilir küskün olanlarla barışılır vs. vs. Özcan Işıkların durumu da tam da bu işte.


Gelelim esas konuya; Özcan Işıklar dışarda bunlarla uğraşırken içerden dönen filimlerden bir haber diye düşünüyorum daha doğrusu buna inanmak istiyorum. 


Vatandaşın işi yapılıyormu, yapılıyorsa nasıl yapılıyor, şayet yapılmıyorsa neden yapılmıyor?  Alışlar - Verişler kime göre, kaç para!


Geçen hafta bana telefonla ulaşan bir vatandaş deyim yerindeyse burnundan soluyarak konuş, '' Bu nasıl bir düzen, bu nasıl bir işleyiş, Silivri belediyesi çiftlik misali.

İşimizi yaptırmak için üstüne bir de para ödemek zorunda kalıyoruz bu da yetmez miş gibi işimizde yapılmıyor. Başkan yardımcıları ayrı alıyor müdürler ayrı alıyor, çalışanlar ayrı alıyor. Bize hizmet etsinler diye seçtiklerimiz resmi soyguncu olmuşlar. Bunları niye yazmıyorsunuz'' dedi ve ben dehşetlere düştüm.


Şaka mı bu! Şokunu atlattıktan sonra bir kaç telefon görüşmesi yapmak bana yetti de arttı bile.

Bu soyguncu ve yiyiciler örümcek ağı misali her yeri sarmış durumda. Özcan Işıkların bu olay ların bir çoğundan haberi'nin olduğunu sanmıyorum. Ama bu yinede bahane olmamalı.


Işıklar bir sorgulatsın bakalım içerde makam odalarında böcek diye tabir edilen ses çihazı  mı var yoksa bilgi sızdıran köstebekler mi var ? Bana ulaşan bilgiler yenilir yutulur cinsten değil. Hatta görüştüğüm biri bazı başkanların odalarına böcek yerleştirilmiş iddası çok çarpıcıydı. 


Fen işleri ve araçlar amirliğine her ay düzenli gelen zarfların içinde ''iyi çalışmalar arkadaşlar'' temenni yazıları mı var yoksa eski sistem haberleşme usulu hal hatır sormak için mektup mu yazılıyormuş.


Silivri belediyesi'nin yıllardır mazot ve temizlik ihalleri'nin şaibeleri ayyuka çıkmış durumda, her ay mazot firmasını'nın muhasebe servisinden iyi dilek temmenilerinin yazıldığı zarflar Park bahçelerde ve araçlar amirliğinde kimlere gidiyor ve bu iyi dilek mektupları hangi başkan yardımcılarına ulaştırılıyor. Ben şahsen kim olduklarını biliyorum da Özcan Işıklarda biliyormu diye sormadan edemiyorum.


''Ne güzel memleket, hayaller paris gerçekler Silivri'' demeden yapamıyorum. Bu arada Belediye Başkanı '' Silivri'de yaşamak güzeldir'' demeye devam etsin bakalım.


Önemli olan hak yemeden, hak yedirmeden adil ve hakkaniyetli bir şekilde bu işi başara bilmektir, yoksa yanılıyormuyum!


Ben Silivri'nin Şehr-i Eminiyim derseniz bazı şeyleri görmezden gelip kafanızı çevirirseniz yada size gelen şikayetleri araştırıp gereğini yapmazsanız, hırsızlara, rüşvetcilere göz yumarsanız, vatandaşı öteleyip paran kadar konuş muamelesi yaparsanız bunun adına Şehr-i emin değil başka bir şey derler. 


En çok merak ettiğim konulardan biri de '' biz bu şehirde yaptıklarımızla değil yaptırmadıklarımızla Silivriyi ranta yağmalattırmıyoruz'' derken imara açtırdığınız ve karşılığında Milyon Liralık komisyonlar neyin karşılığında alınıyor bende hep bir merak konusu olmuştur. 


Geçen yıl bir meclis üyesi Kurban Bayramında Değirmen Köy de imara açtırdığı arazi için aldığı 2 milyonu, komisyon olarak mı aldı ! Yoksa aldığı bu parayı bir hayır kurumuna mı bağışladı, benim için hep bir merak konusu olmayı sürdürüyor. Çok yakın bir arkadaşımın emlakçı ağbisi verdiği için konunun detayından haberdarım.


Böyle giderse yaptırmadıklarınız el altından ''ince ince'' bir yerlerde toplanacak ve yaptırmadıklarınız büyük ranta dönüşecek.

Bununla ilgili yazacak bir çok güzide Atasözümüz var ama güncel olanı yazmayı uygun buluyorum.


Vatandaşın Ak Parti için söylediği ''olsun çalıyorlar ama çalışıyorlar'' sözü aklıma geliyor. 


Hafta sonu anneler günü Silivrinin Belediye Başkanı yine ellerinde karanfillerle esnafı dolaşıp kadınlarımıza çiçekler verecek, annelerimizle sabah kahvaltısında buluşup günlerini kutlayarak yaptırmadığı rantlardan bahsedecek.

Son zamanlarda yaptığı en iyi iş bu zaten hakkını yememek lazım başkan beyin. 

Hafta sonu yaklaşan Anneler Günü dolayısı ile başta bu Vatan için evlatlarını toprağa Şehit vermiş annelerimizin ellerinden öpüyorum, şiddete maruz kalmış ve cinayete kurban gitmiş annelerimizi minnetle yad ediyorum. Tüm annelerimizi ve anne adaylarının anneler günü kutlu olsun.

Beraat Kandilimiz tüm İslam Alemine Kutlu olsun. 
YORUM EKLE

banner148

banner132