BİRLİK ZAMANI

 Vurun ulan

Vurun

Ben kolay ölmem A.Arif

Millet olarak zor zamanlardan geçtiğimiz bu günlerde, bundan 101 yıl önce Çanakkale ‘de saldırdıkları gibi, 1000 yıl önce Malazgirt’ten  yapılan girişin öcünü alma girişimleri ile karşı karşıyayız.

Bir yandan yanı başımızdaki Suriye’de olup bitenler, diğer yandan çok boyutlu olarak gelişen terör saldırıları. Her gün gelen şehid haberleri ve canlı bomba paniği ve korkusu…

Ağır kutuplaşma görüntüsü ve kamuoyunun birçok konuda derin fikir çatışması yaşıyor görüntüsü ve algısının pompalanıp , bununla terbiye edilip, dizayn edilmeye ve toplumsal ayar verilmeye çalışılması.

Bu gündeme takılıp kalırsak, içimizdeki umudu, barışa ve kardeşliğe olan inancımızı, birlikte ve bir yaşama olgusu ve güzelliğini göz ardı edersek ,gerçekten iç karartıcı, yorucu ve karamsarlığa sürükleyici bir ruh haline düşer, toplumsal bir depresyon ve çaresizlik yaşarız.

Nefret ve sevgi, taraftarlık ve düşmanlık, sadakat ve ihanet ikileminde adeta ortadan bölünmüş görüntüsü veren memlekette herkesin aidiyet duyduğu kampa, partiye, siyasete dair yaşadığı körleşmeyi sorgulaması gerekiyor..

Nasıl yaşamak istiyoruz ve karşılaştığımız badireleri birlikte atlatmayı bize unutturan şey ne. Bunu hatırlamamızdan korkuyorlar. Neşesini, enerjisini kaybeden bir toplum olmamızı istiyorlar. Onların istediği gibi olursak işleri kolaylaşacak, dıştan saldırılarını havale ettikleri yerli taşeronlarıyla hedeflerine ulaşmaları daha kolay olacak...

Peki Türkiye’de bu dönemi birlik beraberlik içinde aşabilir miyiz? Evet, aşarız. “Nereden biliyorsun?” derseniz.

Hissediyorum, umudumu koruyorum, ülkeme ve insanıma inanmaya devam ediyorum.

Ağır zorluklarına rağmen Türkiye’nin; tarihi, gelenekleri ve kurumlarıyla güçlü olduğunu biliyorum.

Saldırıların hedefi Türkiye Cumhuriyetidir. Cevabı millet olarak , birlik ve beraberliğimizle biz vereceğiz.

Unutmayalım  “Millet olmak demek, kaderde, tasada ve kıvançta bir olmak demektir” .. Biz büyükler kavgalara tutuşursak, bu gerçekleri unutursak, bu ülkeye zarardan başka bir şey vermeyiz.

İş başa düşünce taşlı yollardan 15’liler çıkar gelir ve bu cennet vatanın uğruna feda olunacağını bize gösterir.

Unutmayalım..

Bir olalım, Birlik olalım, Diri olalım…

Güzel günlere ele ele, yürek yüreğe hep birlikte yürüyelim…

Bünyamin KURT

YORUM EKLE

banner148

banner132