BAYAN EGO

 Bu aralar nedense belediye meclis üyelerine takmış vaziyetteyim, Silivri Belediyesinde toplamda 31 Meclis üyesi var.

Bunların 18 kişisi CHP den 12 kişisi AKP den ve 1 kişide bağımsız…

Haklısınız ne var bunda diye bilirsiniz !

Biz basın mensupları gerek meclis toplantılarında gerek parti çalışmalarında gerekse dışarıda toplum içerisindeki yaşamlarında da görüşüp takip ettiğimiz kişiler.

Ama ne hikmetse ayda iki kez yapılan meclis toplantılarında ''kabul edenler, etmeyenler'' diye sorulduğunda el kaldırıp indiren, hiç bir sosyal sorumluluk projesinde görmediğimiz veya proje ürettiğini duymadığımız bir topluluk haline geldi bu meclis üyeleri.


Haa hakkını yememek lazım bir kaç meclis üyesini tenzih ediyorum.


Hadi Ak Partiyi anlaya biliyorum yerelde ana muhalefet partisi olması sebebi ile çok fazla bir şey yapmak işlerine gelmiyor olabilir. (gerçi Ana muhalefetliği’de beceremiyorlar oda ayrı bir konu) 


Ama CHP’li Meclis üyelerini hiç anlaya bilmiş değilim, yerelde iktidar olacaksın ve (bazıları) iki dönemdir seçilmiş meclis üyesi olacaksın ve sadece **Silivri Belediyesi Meclis Üyesi** etiketi ile ortalıkta kasım kasım dolaşacaksın.


Yok arkadaş; Siz yatıp kalkıp Özcan Işıklar’a ve size oy veren o partililere dua edin ki sizi bir halt sanıp es kaza o koltuklara layık görmüşler.


Seçildikleri günden beri kaç tanesi bir basın mensubunu ziyaret edip demeç verip kendisine oy veren vatandaşa teşekkür etmiş.


Seçildiği günden beri kaç tanesi şöyle elle tutulu gözle görülür bir proje sunmuş Özcan Işıklar’a.


Seçildiği günden beri hangi meclis üyesi bir sosyal sorumluluk projesinde öncülük edip içinde yer almış!!!


Böyle bir projeler varda biz mi bilmiyoruz yoksa?


Ama yoook Belediyenin etkinliklerinde ön saflarda boy boy fotoğraf vermekte birbirleriyle yarışmayı çok iyi bilirler.


Biz belediye Meclis üyesiyiz diye her yerde hava atıp, kendilerine yapıştırdıkları Meclis üyesi etiketiyle kendi işlerini halletme egolarını tatmin etmekte yarışırlar.


Tabi iş bahane yurtdışı gezileri şahane gezmelerine değinmiyorum bile.


Hele birde yüksek egolu olan meclis üyelerimize değinmedim henüz.


Bayram olur seyran olur bir kaç tane meclis üyesi haricinde kimse yok vatandaş ziyaretlerinde. Programa katılanlarında yüz ifadelerinden metazori geldikleri anlaşılıyor maalesef.


Özcan ışıkların bu dönemki meclis üyesi listesi o kadar kötü ki; Malesef Başkan Işıklar’ın da yapabileceği bir şey yok aslında, elindeki malzeme bu kadar.


Ak parti Meclis üyelerine eleştiri yapacak kadar bile bir şey bulamıyorum, parti toplantı ve ziyaretlerinin haricinde hiç bir yerde görünmüyorlar.


Belediyenin hiç bir etkinliğinde hiç bir toplantısında, hiç bir festivalinde yer almıyorlar. Ben algılamakta zorluk çekiyorum sanki Silivri Belediyesinin Meclis üyeleri onlar değil de biz basın mensupları..


Gazeteciler onlardan daha çok her etkinlikte ve her programda var, inanın biz gazeteciler meclis üyelerinden daha çok tanınıyoruz vatandaşlar tarafından.


Peki sosyal medyayı çok aktif (?) kullanan her şeye sazan gibi atlayan CHP'li Meclis üyesi saadet Gencoğluna ne demeli.


Duruşu ile iş hayatı ile iyi bir insan olabilir ama bir meclis üyesi olarak başarısız gördüğüm isimlerin başında geliyor.


Çok merak ediyorum Saadet Gençoğlu sosyal medya hesaplarını kendisi mi kullanıyor yoksa yanında çalışan biri onun adına takip mi ediyor? Bu kadar iş güç arasında, bu kadar yoğun tempoda nasıl oluyor da sabahtan akşama kadar sosyal medyada bu kadar aktif her şeyin altına boy boy kendi fotoğraflarının yer aldığı özel grafikler yaptırarak ön planda olmaya çalışıyor, hala çözebilmiş değilim.


Partiye gram emek vermeden tepeden paraşütle inerek meclis üyesi oldu. Köylere gitmez, derdi olan insanların yanına gitmez, arka mahallelere gitmez. Ama nerede bol protokollü bir salon toplantısı var; Saadet Gencoğlu en önde yer alır.


İş yapmaya gelince yok, ama bayrak sallamaya gelince var…


“Bayan Ego” Saadet Hanım’a bir tavsiyede bulunmak isterim; kurtulun birazcık yüksek olan egolarınızdan ve sosyal medya ya ayırdığınız zamanın yarısını insanların içerisine girerek geçirin.

Sosyete temsilcisi olmaktan vazgeçin. Hatta kuzey kutbu gibi soğuk durduğunuz basın mensuplarına nezaket ziyaretlerinde bulununuz. Belki bir nebze bizde oluşturmuş olduğunuz soğuk duvarlar ördüğünüz ön yargılarınızı yıkma şansını yakalayabilirsiniz.

Son bir konuda daha yazmadan edemeyeceğim…

Sayın Meclis üyelerim siz önce halkın size verdiği Silivri Belediyesi Meclis görevinizi layıkı ile yerine getirin sonra imar ve emlak işlerini kovalamaya çalışın.

Zira beş yılın bir buçuk yılı geçip gitti bile, yoksa görüp görebileceğiniz Meclis üyeliğiniz bu kadar olur.

YORUM EKLE

banner148

banner132