BAŞKAN VE AVANELERİ

 Silivri'ye güzel günler gelecek.

Öylesine yoğun bir hafta oldu ki Silivri için, ben bile şaştım kaldım.


Erken seçim tartışmaları daha da alevlenmiş ken gündem Maskoop Silivri'ye geliyor haberimiz ile değişti. 
Özcan Işıklar bir anda gündemi değiştirme telaşına düşerek Maskoop yetkililerine karşı atağa geçti ve arka arkaya açıklamalar yaptı.


Tarım arazilerini yağmalattırmam salvoları ile Silivriye ve tarım arazilerine sahip çıkıyorum imajı vermeye çalışsa da, bir an da tarım arazilerini nasıl imara açıp parselenip hatırı sayılır komisyonlarla pazarlandığı aklıma geldi.


Maskoop ciddi bir bütce ile (1,200 miyon dolar gibi bir bütçe) Silivriye yatırım yapacağından bahsediyor ve tarım arazisi olmadığını belirtiyor. 


Ama bizim başkan olmaz diyor. Bu konuda fazla fikir beyan etmeyecegim önümüzdeki hafta tam anlamı ile araştırıp yazmayı planlıyorum.


Gelelim yeniden silivri'ye bu hafta iki tane misafirim vardı, gazetemizin ofisini ziyaret ederek demeç vermek istediklerini söylediler.

Silivri Belediyesi'nin gerekçesiz olarak işten çıkardığı bir işçi kardeşimiz ve işin ilginç tarafı bu işçi kardeşimiz CHP üyesi. Bu olayla alakalı haberimizi gazetemizin 5. sayfasında okuya bilirsiniz.


Anlattıklarını duydukça dehşetlere düştüm inanılması zor geldi bana ama Işıklar ve yanında ki avane'lerini düşündükçe normal karşıladım.


Meğer bizim oylarımızla seçilmişler ve bizim vergilerimizle maaş alanlar, (millet bırak iş bulmayı eve götürecek ekmek bulamazken) bu insanlar ne siz sorun nede ben söyleyeyim tarafından yükünü almış da doymamışlar.
Yazık hemde çok yazık..


Hiç mi vicdanlarınız sızlamıyor diye soracağım ama siz de vicdan ne arar.

Bu milletin ödediği verğilerle böyle usulsüzlükler yaparken hiç mi yüzünüz kızarmıyor?


Hiç mi vicdanınız sızlamıyor bu kadar hak yerken?
Ayyuka çıkmışken sizin yaptıklarınız, sokaktaki aç kediler bile ne halt yediğinizi biliyor da utancından miyavlıyamıyor.


Aydınlık yarınlar kumar masalarında, ve avanelerinizin ihalaleler konuşutuğu rakı masalarında kurulmuyor.
Sosyal belediyecilik sizin avaneleriniz ve bir kaç meclis üyelerinizin cepleri dolarak da olmuyor.


Aynaya baktığınızda gördüğünüz yüzden hiç utanmıyorsanız biz sizin yerinize de utana biliriz.


Silivri dışına çıktığımda nereden geldiğimi soranlara ''Silivri'' demeye çekiniyorum. 


İki şey soruyorular 1.si Silivri Ceza Evi 2. Kumarcı başkanınız varmış doğrumu diyorlar. 


Silivri'yi ne tarım projeleri ile ne de bir sahil kasabası diye tanıtamadık (tanıtamadınız).


Başkan beyin avaneleri kendisine nasıl pembe bir tablo çiziyorlarsa artık, hala eski gücü ve kutreti olduğunu düşünüyor sanırsam. 


O güç ve kudret köklü bir parti olan Cumhuriyet Halk Partisinden geliyor ama siz partiyi de partilileri de yaptıklarınızla kaybettiniz.

Sokağa kimsenin tanımadığı birini çıkartın da sizin hakkınızda neler konuşuluyor ses kaydı alıp dinlettirsin size.

Ama dikkat edin de sinkaflı kelimeler terbiye lügatınızı bozmasın.


İki dönemdir yağmur yağdı, şimşek çaktı, kaza oldu , lastik patladı, bana fetöcü dediler, diye diye vaad ettiği projelerini göremedik.


Erken seçim ihtimali sen nelere kaadirsin.


Başkanımız meclis den yetki isteyerek İller Bankasından borç para almak istediğini sundu meclise. 


Gerekçe projeleri yapmak için para lazım mış !  


Gülerler adama benim güldüğüm gibi. 


Silivri Belediyesinin az borcu var ya.... Gider ayak biraz  borçlandırayım dedi galiba.


Özcan Işıklar her yerde Bayan başkan yetiştiriyorum deyip duruyormuş  sakın bu düşündüğü aday adayı Suna Göçengil olmasın !!!


Bence Suna Göçengil, hem idare etmesi hem yönlendirmesi kolay bir isim. Ne yalan söyleyeyim bu aralar minik haber kuşlarım çok iyi uçup haber getiriyorlar.


Biz bunları boş verelimde tarım arazilerinin parsellenip İBB de imara açtırılıp tirilyon luk komisyonlarla nasıl satışlarının yapıldığına minik serçe kuşlarım şahitlik etmiş. Bayram öncesi alınan tirilyonuk komisyonu kimler bölüştü acaba?

Ben biliyorum daa şimdilik kamuoyu bilmesin.


Aydınlık yarınlara Mavi Denizlere yelken açacak Başkan bey ve avaneleri. Kara göründü, siz hala işlerini yapmaya çalışan gazeteciler hakkında dedi kodu yapmayı bırakında gemi batmadan kendinizi kurtarın.


Şu bilğiyi de siz değerli okuyucularımla da paylaşmak da sakınca görmüyorum. Özellikle de CHP ye gönül vermiş ve oy vermiş insanlar bilsin ki ne Özcan Işıklar nede avanelerinden biri aday bile olamayacaklar. 


Silivri Chp nin yeni başkanı adayı genel merkezde belirlendi,  ben şahsen tanıyorum ve hakkında size verebileceğim tek bilği gelmiş geçmiş hiç bir başkana benzemeyeceği ve herkese kök söktürecek.
Kapısına gelen kimseyi geri çevirmeyecek biri.


Şimdilik benden bu kadar.

Güzel bir hafta geçirmeniz dileği ile hoşçakalın.
YORUM EKLE

banner148

banner132