BAŞARIYI CEZALANDIRAN BAŞKAN

 Silivrimiz ve Belediye Başkanımız maalesef yine ulusal basında olumsuz haberlerle çıktı. Haftalardır süre gelen Belediye Başkanı Özcan Işıkların çıldırmış vaziyette ki davranışları herkese ''yeter artık'' dedirtti. 


Son günlerde Silivri de  Özcan Işıkların Silivri Spor Kulübü Başkanı Ümit Kalko ya baskı yaparak istifasını istemesin den başka konu konuşulmuyor. 


Kulüp Başkanı Ümit Kalko'nun düzenlediği basın toplantısının ardından bir açıklama yapması beklenen Özcan Işıklar tam tersi bir hareketle Belediye binasında Kulüp yönetiminde olan bir çok ismi toplayıp istifa etmeleri yönünde baskı yaptığı düştü kulislere ve hemen ardından 9 kişi istifa etti.Bundan bir yıl önce borç batağında olan ve küme düşmek üzere olan Silivri spor için, Özcan Işıklar Ümit Kalko ya Kulübün başına geçmesini ısrarla teklif etmişti.


Silivri spor'un başına geçtiği günden beri 3 milyon 300 bin lira borcunu ödeyen Kalko, bu borçun 500 bin lirasını da hibe etti, kulübe 1.5 milyon da borç verdi.


Ve en nihayetinde Silivri Spor bir yıldan sonra 30 yıllık hasrete son vererek şampiyonluk kupasını havaya kaldırdı.
 

Buraya kadar herşey normal, essas konu Özcan Işıklar cephesinde ne değişti de Ümit Kalko'nun istifasını isteyecek kadar çıldırdı. 


Gördüklerimiz duyduklarımız ve yapılan açıklamalara baktığım zaman Ümit Klako'nun haklı olduğunu düşünüyorum.


Bir yıl içinde kulüp'de her hangi bir şaibe yok, artan bir borç yok, takım küme düşmemiş yapılan herhangi bir usulsüzlük yolsuzluk yok. 


Peki Işıkların egolarına ve hırslarına kurban olmasının nedeni ne ?


Bir çok gazateci meslektaşım Işıklar'ın Kalko'nun başarısını kıskandığını yazdı, haklı olabilirler ama ben aynı pencereden bakmıyorum. 


Işıklar'ın yüksek egoları ve hırsları olduğunu hepimiz biliyoruz ama bu iş bu kadar küçük değil bence. 


Bu işin içinde siyasi istikbal var ve Özcan Işıklar önümüzde ki dönem aday yapılmayacağı bilgisine sahip olduğu için spor kulüplerinin, STK ların, Derneklerin desteğini arkasına alarak CHP genel merkeze ''bütün dernek ve STK lar beni destekliyor halk beni istiyor'' fotoğrafını oluşturmaya çalışıyor. 


CHP siyasetinde hala süre gelen yerel derneklerin kulüplerin ve STK ların çektikleri faks lar kişilerin adaylıgına etki ediyordu. Özcan Işıklar da bu eski taktiği kullanma çabasında diye düşünüyorum. 


Bir diğer olay da Spor Kulüpleri belediyelerin parasal işlerini en kolay yürüttüldüğü yerlerdir.  Silivri Belediyesi'nin yolsuzluk ve rüşvet olayları hem yargıya taşınmış, hemde kamuoyu'nda ayyuka çıkmış durumda.


Şayet Ümit Kalko haksızsa Işıklar çıksın kamuoyu'nun karşısına açıklama yapsın. Kulüp başkanı bu hataları yaptı, kulübü şöyle zarara uğrattı, kulübün adına şu açıdan zarar verdi diyerek tüm Silivriyi bilğilendirsin.


Yoksa hangi insan yada hangi Belediye Başkanı gecenin saat 4'ünde bir kulüp başkanına ''istifa et'' diye mesaj atar aklım almıyor.


Işıklar kendi yakın çevresinde Ümit Klako'nun Kulübü maddi zarara uğrattığını kulübün 5 milyon borcu oldugunu söyleyip duruyormuş. Kimse kusura bakmasın ama buna kargalar bile güler artık.


Ayrıca siyaseten halkın verdiği oylarla Silivri Belediye Başkanlığına seçilmiş Özcan Işıkların Silivri Spor Kulübü Başkanı'nın istafasını istemek ne kadar dogru bir hareket bu da ayrı bir soru işareti!


Son bir kaç gündür bazı dernek ve STK ları dolaştım ve bu konuyu konuştuk, megerse herkes ne kadar müzdarip ve dertliymiş Özcan Işıklardan, herkesin dediği tekşey ''belediyenin gücü ile bizi hep baskı altıda tuttu'' diyerek dert yandılar.


Görünen o ki önümüzdeki süreç Özcan Işıklar için hiç de kolay geçmiyecek gibi görünüyor, bu gergin ve soguk savaşın galibi kim olur bilemem ama esas olan Silivri Spor Kulübü'nün zarar görmemesi ve taraftarın üzülmemesi.


Ortaya çıkan sonuç ise ortada bir başarı var ve bu başarıyı, başarı da emeği geçen herkesi ve Kulübü, hırsları yüzünden cezalandıran bir Belediye Başkanı var.


Dostluğun kazanması temennisi ile mutlu günler dilerim.
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Toklu
Murat Toklu - 5 yıl Önce

şahsi menfaatlerini ,silivrinin,silivrilinin üstünde görmek kendisinden ziyade ,partisine ,seçmenine,ideolojik kitlesine zarar veriyor .gönül isterki bu başarıyı cezalandırmak yerine destek verip ‘hadi ümit hoca !!tüm imkanlarımızla sana destek veriyoruz elele 1.lige ‘ demesini beklerdik.yani şimdi eleştirdiğiniz insanlardan farkınız kalmaz başarı kazanmışları alkışlamaz iseniz.sayın ümit kalko bu takımı şampiyon yapmıştır .övgüyü sonuna kadar hak ediyor .siyaset
mücadelesi , hizmet arenasında olur kapalı kapılar ardında entrikalarla değil .bununda biz silivrililere faydası olmaz bence acil konuyu tatlıya baglayıp gerekli jestleri yaparak bir an once hizmet yarışına girmeli .başkandan uzlaşma bekli̇yoruz.aksi̇ takti̇rde silivriye hizmet sözü vermiş belediye başkana bence sorulacak en önemli soru ci̇ddi̇mi̇si̇n olacaktır diye düşünüyorum.

banner148

banner132