#ALEVİYİM

 #ALEVİYİM


O kapıya o yazıyı bırakacağınıza, kapıyı çalıp içerde yaşayanlara ''dinsiz misiniz'' diye sorsaydınız !


Aleviler Peygamber Efendimiz Muhammet Mustafa'nın Ümmeti ve Eylibeyit soyundan olduğu için mi dinsiz !

Aleviler Osmanlı ve Cumhuriyet tarihi boyunca devletine vatanına asla ihanet etmedikleri için mi dinsiz !

Aleviler Türkiye de 20 milyonu bulan nüfuslarıyla hiç bir terör olayına bulaşmamış hiç bir ihanet içine girmemiş, 15 Temmuz darbe girişimi yapılırken bile canıyla kanıyla vatanını savunmuş, Fetö nün yuvalanamadığı tek yer Alevi Cemevleri olduğu için mi dinsiz!

Aleviler hala Peygamber efendimizin torunlarının Kerbela da katledilişinin yasını tuttukları ve asla unutmadıkları için mi dinsiz!

Aleviler Ramazan ayında oruç tutulurken saygı ve hoşgörü gösterip, sizler gibi sokakta yemek yemeyip sigara içmedikleri için mi dinsizler!

Aleviler komşusu'nun malına mülküne ırzına göz dikmediği için mi dinsiz !

Aleviler Cem evine ibadete giden çocuklara taciz ve tecavüz etmedikleri için mi dinsiz !

Aleviler bu ülkede vergisini ödeyip hiç bir devlet kurumunda işe alınmadığı için mi dinsiz!

Aleviler askere giderken '' Alevi misin?'' diye sorulmadan askere alındığında şehit düşünce askeri tören yapılmadıkları için mi dinsizler !

Aleviler küçük yaşta çocuklarını evlendirmedikleri için mi dinsiz!

Aleviler Allah yolunda ibadet edip hak yemedikleri, rüşvet almadıkları, hırsızlık yapmadıkları, kimsenin malına çökmedikleri için mi dinsiz !

Aleviler sözüm ona diğer dini cemaatler gibi devletin sırtına kene gibi yapışıp her türlü olanaklarından faydalanıp haksız yere kazanç elde etmedikleri için ve bunu da yaparken Allahın adını kullanıp pis hesap işlerine dini alet etmedikleri için mi dinsizler!

Asıl sorun ne biliyormusunuz ?

Aleviler Laik ve Cumhuriyetçi, Mustafa Kemal'in bıraktığı değerlere bağlı olduğu için onlar sizin gözünüzde dinsiz.

Sizin asıl sorununuz bu ülkenin Kurucu Lideri Gazi Muztafa Kemal ve onun bıraktığı değerler. Aleviler bu mirasa ve değerlere, vatanına, bayrağına,  sahip çıktıgı için bu zulümü bu haksızlıkları kendinize hak görüyorsunuz.

Ama biliyorum ki bu ülkede yaşayan herkes sizin gibi düşünmüyor, çok güzel dostlarımız, komşularımız var sizinle aynı kapıdan pencereden bakmayan. 

Bakkal Mehmet amca, yan komşu Zehra abla, aynı okula gidip geldiğiniz Ali ile Hakan'ın dostluklarını, sevgilerini sizi o yazılarınız bozamayacak, Aleviler yıllarca zulüme uğradı, yakıldı, sürüldü, katledildi ama HAK (Allah) sevgisi sizin gibi olmalarını engelledi.

Duvarlara yazı yazmak kapılara x işareti koymak adam olana yakışmaz, çok merak ediyorsan bir gün bir Alevi cemevine git veya bir Alevi ailesinin kapısını çal misafir ol.

Korkmayın onlar sizin gibi yapmazlar, en iyi şekilde ağırlar ve merak ettiğiniz her şeyi de samimiyetle cevaplarlar.

YORUM EKLE

banner148

banner132