AK PARTİ TAŞI GEDİGİNE KOYDU

 Günlerdir düşünüyorum aklım almıyor, boşa koyuyoruz taşıyor, bardak zaten dolu almıyor.
24 Haziran seçimlerinde bize yetki ve gücü verin Türkiye’yi uçuralım diyen Ak Parti sözünü tuttu ve Türkiye öyle bir kanatlanıp uçtu ki tutabilene aşk olsun.

Her gün yeni bir kriz her gün yeni zamlar hangisini yazsam bilemiyorum.
 Dolar ve Euro ya hiç değinmesem olmayacak bütün zamların müssebibi dış güçlermiş deyip  ‘’yine aldatıldık’’  kandırmacasının içinde buluyoruz kendimizi.

Başkan Erdoğan’ın söylediği ‘’hepimiz aynı gemideyiz’’ cümlesinin ardına sığınarak, maalesef ki gerçekten hepimiz aynı gemideyiz diyerek kendimi teselli etmeye çalışıyorum.

Haziran seçimlerinde ‘’nasıl koyduk’’ diyen Ak Partili seçmenin sözleri geliyor aklıma.

Zorunlu yaşam ihtiyaçlarımıza yapılan zamlarla koydunuz.
Hemen her gün benzin ve mazota yapılan zamlarla koydunuz.

Dışa bağımlı hale getirdiğiniz ve üreten değil tüken toplum yaratarak koydunuz.

Devletin bankası üzerinden gece yarısı düşük kurdan dolar satarak milleti enayi yerine koydunuz.

İdlip’de abdest alıp ‘’ Şam’da namaz kılacağız’’ derken, 4 milyon Suriyeli Türkiye de namaz kılıyor 2 milyonu Suriyeli yolda geliyor algısıyla koydunuz.

Ekonomik Krizin olduğu ülkemizin Devlet Başkanımız 500 milyon dolara Katar’dan uçan saray alıyor, deşifre olunca da hediye ettiler diyerek Kabile devleti olmayan ülkemizi uçurmaya devam ediyor.

Devletimizde hizmette sınır yoktur şiarıyla devletimize prestij katmaya devam ediyoruz.

Milletçe

1 Devlet Başkanına

1 TBMM Başkanına

16 Bakana

600 Milletvekiline

5 milyon mülteciye

5 milyon işsize bakıyoruz.

Yetmedi deyip 3 sarayın 15 VIP uçağın ve 180 bin makam aracının masraflarını ödüyoruz.

Yine yetmez deyip elimizdeki milli değerlerimiz olan fabrikaları yabancılara satıp günümüzü gün ediyoruz.
Yetmez deyip Başkanımızın danışmanı İbrahim Kalın ‘’Türkiye Ekonomisi yeni mültecilere bakacak güçtedir’’ diyerek müjdeli bir haber veriyor.  ‘’Emeklilikte yaşa takılanlar ne olacak’’ sorusuna da ‘’ Maliyeye maliyeti var’’ cevabıyla müjdeli haberle bizi sevindiriyor.

Ve

Bütün bu yaşadıklarımızın müssebibi dış güçler boş durmayarak; Türk vatandaşlarına iş insanlarına baskı yaparak ülkelerini terk etmelerini sağladı galiba ki 2017 yılından bu yana Türkiye’yi terk eden vatandaşlarımızın sayısı % 42 oranında arttı.

Giden kişi sayısı 253 bin 640 olarak açıklandı.

Marketlerde raflara yansıyan zam oranları % 40 bulurken elektiriğe yapılan zam % 40 oranında.
Kış ayı kapıya dayandı desek, doğal gaz’a yapılacak zamlar bu yıl gerçekten herkesi hem bedenen hem ruhen hasta edecek gibi duruyor.

Olmaz… Bize hiçbir şey olmaz diyenleri duyar gibiyim. Yine de sevinmemiz lazım en azından yerli ve milli ejder smoothi içeceğimiz var içer hastalıklardan korunuruz, bize soğuk da işlemez.

Resmi gazetede yayınlanan kararla Moldova dan 500 ton domuz eti ithal edilmesine karar verildi.

Milleti şarbonlu hayvanlarla hasta ettiler;  Sayın valimiz ‘’et alırken şarbonlu mu değil mi diye sorun’’ diyerek vatandaşımızın bilinçlenmesine yardımcı oldu, ama olsun ‘’ onların doları varsa bizim Allahımız var’’ diyerek yine mutlu mesut yaşıyoruz.

Amerika’yı ve doları boykot ediyoruz , Amerikan ürünleri almıyoruz, telefonları balyozlarla kırıyoruz ama öbür taraftan Amerika dan süt ithal edilmesine karar veriyoruz. Amerika dan süt ithal ederken ödemeyi Türk Lirası olarak mı yapacağız yoksa dolarla mı ödeyeceğiz sorusu aklıma takılmadan olmuyor.

Türkiye’nin koca koca firmaları Devlet başkanımızın ‘’Türkiye’yi şaha kaldıracağız uçuracağız’’ sözüyle gaza gelip huşu içinde fabrikalarını kapattılar binlerce aile işsiz kaldı yetmedi Konkortato ilan edip kanatlanıp şaha kalktılar.

‘’ Nasıl koyduk ama’’ diyen Ak Partili seçmen kardeşim aklıma yine geldi huzurlarınızda kendisine teşekkür ediyorum ve tebrik ediyorum, evet gerçek den taşı gediğine iyi koydunuz.

Siz mutlu ve huzurluysanız biz de en az sizin kadar mutluyuz.

Herkese zamsız mutlu hafta sonları dilerim.

 
 
 
 
YORUM EKLE

banner148

banner132