AK PARTİ'DEN İNCİLER

 Yerel seçimler geçeli yılı aştı, üstüne Cumhurbaşkanlığı ve iki tane genel seçim yaşadık ama gelin görünki AK Parti Silivri ne yerel seçimin hezimetini ne de parti içindeki hezimetlerini aşa bildi nede kabullenebildi.

AK Partinin sokakdaki tabanı; Silivri AK Partinin kendi içindeki kavgalar yüzünden seçimi Özcan Işıklara kaptırmanın kızgınlığını hala kabul etmiş değil.


Evet belki Tahir Sert adaylık noktasında yanlış bir tercih oldu ama ilçe teşkilatının adayının arkasında durmaması, arkasından türlü oyunlar çevirmesi Tahir Sertin kaybetmesi için yapılan kulis çalışmalarıda AK Partinin misyonuna uymadı.
Tahir Sert hakkındaki bazı bilği belge ve ses kayıtlarını almak için bunları deşifre ederek adaylıgını yakmak isteyen ve çok uğraşan kişiler ne hikmetse şuanda partide yönetim kadrosunda. 


2019 yerel seçimlere benim ön görüm CHP den Özcan Işıklar bir kez daha aday olacak, AK Partiden ise Metin Karakaş adaylığını koyacak ama Karakaş'ın hesap etmediği bir durum var ki, Tülay Kaynarca faktörü. Kaynarca 2019 da yüksek ihtimal Silivri'den Belediye başkan Adayı olacak ve Karakaş'ın muhaliflerini yanında toplayacak diye düşünüyorum. Bir Tülay Kaynarca projesi olan Hüseyin Turanda Kaynarcayı destekleyecektir. Bu adada Hüseyin Turan'ın yakın zamanda tekrar üçüncü kez Silivrili işletmeci bir bayanla dünya evine girecegide aldıgım bilğiler arasında, Allah tamamına erdirsin ne diyelim.


Demiral'ın büyük bir enkazla bıraktığı bir çok kişiyi partiden uzaklaştırdığı, küstürdüğü kişileri büyük bir umutla aynı çatı altında toplamayı umut ettikleri Metin Karakaş ısrarla İlçe Başkanlıgına dön diyen İl Başkanına Rıfat kutluyu önermeside yanlış bir tercih oldu.


Rıfat Kutlu Silivri AK Parti içinde duruşu ile çizgisi ile kişiliği ile beğendiğim taktir ettigim nadir insanlardan biri ama gel gelelim İlçe Başkanlığı için çok yetersiz kaldı.


Ben bile Rıfat Kutlu'dan çok umutluydum ama yanıldım.


Rıfat Kutlu'da daha ikinci ayında Dilek Demiral'ın izinde gittiğini belli etti. Demiral'ın yaptığı gibi kendi ekibini kurdu kendi işine gelen gazetecileri yanına aldı her toplantıya her etkinlige her çalışmaya onlarla gitti.


Özcan Işıklar'ın bazı gazetecilere uyguladığı ambargo gibi Rıfat Kutluda bir çok gazeteciyi partiden uzaklaştırıp ambargo uyguladı.


Siz ey Silivri siyasetine ve Silivri'nin gündemine yön veren koca koca adamlar; Silivri İlçesi sizin oyun alanınınz değil, Silivri'de yaşayan insanlar sizin oyuncagınız değil.

Ya bu işi layıki ile yapın yada sizlere inanan, Partilerinize gönül veren, yürüdüğünüz siyaset yolunda sizinle yürüyen bu insanları artık hayal kırıklığına uğratmaktan vazgeçin.


IŞIKLAR'IN PROJELERİ TUTTU AMA SIKINTILI GÜNLERDEN GEÇİYOR.

Silivri Belediye Başkanı Özcan Işıklar 6 yıldır emek verdiği, bir bebek gibi gözünden sakındığı tarım projelerinin meyvelerini almaya başladı, geri dönüşümleri şaşırtacak kadar büyük oldu.

Bir diğer projesi ise Din ve Kültür Turizmi, bu projede de bir çok kişi dalga geçip yapamaz beceremez dedi ama sonuç ortada. 


Işıklar'a buradan bir uyarıda bulunmak isterim. Zaman zaman işi gereği Silivri dışına çıktığında Başkan Vekili olarak bıraktığı kişileri iyi seçmesi. Vekallet verdiği Meclis üyeleri kendilerini Özcan Işıklar sanıp (kii ışıklar asla böyle hatalar yapmadı) direktifler verip Ali kıran baş kesen gibi ortalıkta dolanıyor.


Altı üstü bir kaç günlük Başkanlık makamına vekalet eden Meclis üyesisiniz , ne demek esnafa posta koymak haddinizi makamınızı bileceksiniz ve Özcan Işıkların Bu konuyu ele alması gerektiğini düşünüyorum.


Şayet bir dahaki döneme tekrar aday olacaksa Işıklar bu kadroda bir kaç kişi hariç komple değiştirmesi gerektiğine inanıyorum. Haaa yok bu işler böyle yürüyor deyip aynı kadro ile devam ederse de, şimdiden kaybettiniği deklare edebilirim.


Işıklar bu aralar Sosyal medya açılan sahte hesaplar üzerinden yazılanlar ve yapılan haberlerle hedef haline geldi. Bu konu ile alakalıda hiç bir açıklama yapmayan Işıklar tahminlerim doğrultusunda kanuni haklarını kullanacaktır gibi geliyor.

YORUM EKLE

banner148

banner132