ACI DOLU BİR BAYRAM

 Her yıl biraz daha hüzünle, acıyla, göz yaşı ile giriyoruz bayramlara.

''Nerede o eski Bayramlar'' dediğimiz günler sadece dost sohbetlerinde ve sosyal medya paylaşımlarımızda kaldı artık.

Yüreklerimizi her geçen gün acıyla biraz daha fazla yoğurdukça taşlaştı mı kalbimiz bilemedim!!

1 Kasım seçimlerinden bu yana verdiğimiz Şehitler ve hayatını kaybeden masum vatandaşlarımızın hem sayısını hemde hesabını sormayı unuttuk.

Her acı olayda yaptığımız en kolay ve cesurca iş ''lanet olsun'' diyerek Facebook dan paylaşım yapmak.
Sesini çıkarmaya çalışanlar ise derdest edilmekden alıkonamıyor.

Son yaşadığımız Atatürk Hava Limanında yaşananlar bir kez daha bizi öfkelendirdi, kızdırdı, üzüntüye boğdu ama yine hazırda bulunan bir kaç terör örgütünden şüpheleniyoruz diyen Hükümet yetkilileri oldu.

CHP-MHP-HDP araştırma komisyonu kurulsun diye önerge verdi ama ne hikmetse Ak Parti Hükümeti ( sanki olayın fail lerinin bulunmasını istemiyor) oy çokluğu ile redetti.

Bu konuya önümüzdeki hafta daha geniş yer vererek değineceğim.

Bu bayram da kaç bin kişinin evinde göz yaşı olacak , bu bayrama kaç bin çocuk babasız girecek, bu bayramda kaç bin ana-baba el öptüremeyecek oğullarına!!! Bileniniz var mı?

Peki bu bayram da kaç bin kişi şehit mezarlarını ziyaret edecek !

Hiç düşündünüz mü?

Çocuk olsak keşke yine, bayram sabahı giyinsek süslensek, evdeki büyüklerimizin elini öpüp bayram harçlıklarımızı alsak, ilk olarak komşu teyzenin kapısını çalsak, el öpsek bayram şekerini elimizdeki torbaya doldursak.

Bütün mahalleyi talan etsek diğer çocuklardan önce kapıların zilini çalsak belki şeker yerine bayram harçlığı alırım umutları olsa kalbimizde. 

Bayram gezmelerine çıksak, lunaparka gitsek, kağıt helva arasında dondurma yesek, şanslı çocuklardansak eğer belki bayram harçlığının yanısıra bayram hediyesi olarak son moda oyuncaklardan hediye alına bilir belkide. 

Dedim ya keşke yine çocuk ola bilsek, şimdilerde bayram da tatile gitmedin mi bayram kutlamış olmuyorsun, en lüks otellerde herşey dahil sistemi ile şezloglarda güneşlenme den bayram yaşamış olmuyoruz artık.

işte tam da bu yüzden dir ki gelecek nesiller ve sizin çocuklarınız eski bayramları hiç yaşamadan, bilmeden, sadece anlatılanları hikaye sanarak büyüyecekler. 

Sözüm bayram taliline çıkacaklar içindir!! 

Keşke bu bayram alıp çocuklarınızı büyüklerinizi ziyaret etmeye gitseniz, hatta huzur evlerini dolaşıp yaşlıların elini öpseniz ve hatta biraz daha ileri giderek çocuk esirgeme kurumunu ziyaret ederek anne- babası olmayan çocukları ziyaret edip onlara sadece sevginizi hediye etseniz. 

Çok hayal perest olduğumu düşünenleriniz ola bilir belki, ama ben babasız ve annesiz geçireceğim bu bayramı huzur evlerini ve çocuk esirgeme kurumlarındaki çocukları ziyaret ederek geçireceğim.

Size de tavsiye ederim dostlar..

Herkesin gönlünden geçen güzel temennileri'nin gerçekleşeceği mutlu bir bayram dilerim.
YORUM EKLE

banner148

banner132