Anasayfam Yap Sık Kullanılanlara Ekle

 

Sitene Ekle Künye Arşiv  İletişim  rss  
ANASAYFA VİDEO GALERİ FOTO GALERİ FİRMA REHBERİ İLANLAR İLETİŞİM  
 
SON GÜNLERİN HASTALIĞI BAHAR YORGUNLUĞU
Emekli Kimyagerden Doğalgazla
LOKMA GÜNÜNDE BİRLİK BERABERLİK MESAJI
MİT YASASINA MECLİS ONAYI
SARIGÜL, SİLİVRİ’LİLERE TEŞEKKÜR ETTİ


Esnaf ve Sanatkarlar Odası için Ağır İtham! - - Silivridehaber.com
 
ESNAF VE SANATKARLAR ODASI İÇİN AĞIR İTHAM!
BU HABERİN EKLENME TARİHİ 26-08-2013 / 11-43

 

Anasayfa'ya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Tüm Haberleri  
Esnaf ve Sanatkarlar Odası için Ağır İtham!

10 yılı aşkın bir süredir Silivri’de esnaflık yapan Hüseyin Çakmak 01.07.2008 ve 28.02.2010 tarihleri arasından açık olan dükkânını, 2009 yılında meydana gelen ‘’Sel Felaketi’’ sebebi ile kapatmış. Bunun ardından 2013 yılı geldiğinde Silivri Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığı kendisine 4 yıldır kendilerine yıllık aidatı ödemediği için icraya verileceğini bildirmiş. İşletme sahibi Hüseyin Çakmak, bütün açıklamalarına rağmen Esnaf Ve Sanatkârlar Odasının konu ile ilgili ikna edememiş. İddialarına göre Hüseyin Çakmak’’ Defalarca konuyu başta Ali Tabakoğlu olmak üzere bütün yetkililere açıkladım. 2010 yılında kapattığım dükkânımın vergi dairesi onaylı kâğıdını götürdüm. Kendileri bana vergi dairesinin kendilerini ilgilendirmediğini söylediler. Bende kendilerine Türkiye Cumhuriyetine bağlı bir bakanlığın verdiği kâğıt sizi nasıl ilgilendirmiyor dediğimde kendileri, bizle ilişkini bizzat kesmelisin dediler’’ dedi.

RESMEN TEFECİLİK YAPIYORLAR

4 Yıl sonra karşısına çıkarılan Esnaf ve Sanatkârlar Odasına ödemediği borçlar yüzünden psikolojisinin bozulduğunu dile getiren Hüseyin Çakmak’’ Haklılığımı ispat edemiyorum. Hangi belgeyi götürsem de yok sayıyorlar. Ali Tabakoğlu’na konu ile ilgili mektupta yazdım. Kaldı ki ben Sel felaketi mağduruyum. Yardım beklerken kendilerini bana sırt çevirmesi ve her seferinde beni çıkmaz yola sürüklemeleri kabul edilebilir bir şey değil. İlle de işin çirkinleşmesi mi gerekiyor? İnsanlıkla anlatsam da anlamıyorlar. 4 yıldır kapalı olan bir dükkândan aidat talep etmek resmen tefeciliktir. Ben bunu kendilerine de söyledim.’’ dedi.

BORCU KABUL ETSEMDE, ÖDEMEDE YARDIMCI OLMUYORLAR

Hüseyin Çakmak aidat tutarlarının borcunu kabul etse de Esnaf ve Sanatkârlar Odasının kendisine yardımcı olmadığının dile getirdi. Mağdur olduğunu dile getiren Hüseyin Çakmak’’ Mevcut bakiyeyi bir kerede ödeyebilecek gücüm olmadığını kendilerine söyledim. Taksit yapmak istedim fakat kendileri bana ‘’kredi kartı getir taksit yapalım’’ dediler. Benim kredi kartım yok, bu borcu haksız olmalarına rağmen ben ödemeyi kabul ettim. Ama onlar yine yanaşmadılar’’ dedi.

HİÇ BİLGİLENDİRİLMEDİM

Kendisine’’ Dükkânını kapatmanla burada Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile ilişkisinin kesilmediğini ve dilekçe hazırlaması söylendiğini dile getiren Hüseyin Çakmak’’ 4 Yıl sonra beni bilgilendiriyorlar. Ben 4 yıldır aidat ödememişim bu insanlar hiç bir kayıtlı olan dükkânları gezip dolaşmıyorlar. Ya da ben borcu ödemiyorsam neden gelip bakmıyorlar, neden ödemedim ya da bir şeyler mi yanlış. Denetleme denen bir şey yok. 4 Yıl bekledikten sonra gelip bana bunu söylüyorlar. 4 Yıl boyunca borcuma ilişkin adresime hiçbir uyarı ulaşmadı. 4  yıl bekleyip şimdi işe başlıyorlar’’ dedi.

 

 

Haber : Özgün Deniz Gündüz


Esnaf ve Sanatkarlar Odası için Ağır İtham! : Google'da Ara
Esnaf ve Sanatkarlar Odası için Ağır İtham!


 
 
Bu Haberi Arkadaşıma Gönder :
 
Adınız / Soyadınız :
E-mail Adresiniz :
Arkadaşınızın Adı :
Arkadaşınızın E-Mail Adresi :
 
   
 
 ADI SOYADI :  
 
 E-MAİL :  
 
 
 
 
 
 
       

  FARKLI MEKANLARDA ÖZEL TATLAR


         Silivride Haber olarak sektörel haberler konusunda reklam haber yapmayı kendimize misyon edindik. Silivride bulunan işletmelerin tanıtımına katkı sağlamak i&c

  ESNAF VE SANATKARLAR ODASI İÇİN


         10 yılı aşkın bir süredir Silivri’de esnaflık yapan Hüseyin Çakmak 01.07.2008 ve 28.02.2010 tarihleri arasından açık olan dükk&aci

 
           YAZARLAR
 
TÜM YAZARLAR


© 2013 Silivridehaber.com Silivri'nin Haber Sitesi
Site iceriğinin telif hakkı bildirilmeksizin kullanılması yasaktır
Gizlilik İlkeleri | Kullanım Koşulları | Künye | Reklam | İletişim  
Silivride Haber ||
info@silivridehaber.com